top of page

Союз проти Лукашенка: чи потрібен Україні?


Україна, Польща, Литва мусять об’єднати зусилля для допомоги білоруській опозиції, а після поразки Лукашенка включити до свого союзу оновлену Білорусь. Переконаний експерт Центру білоруських комунікацій Ярослав Макітра. Початок тісної співпраці з Польщею закладає міцний фундамент для такої координації.

«Багато хто говорить: хай там білоруси самі вирішують свої проблеми! Ні, бо це не лише їхні проблеми, а й наші. Якби не було проросійської Білорусі, ми не мали б того жаху в Бучі, Ірпені тощо. Бо зараз над нами нависає фактично ворожа країна, де готують російські війська, звідки постійно загрожують атакувати. І ми мусимо думати, як змінити той сценарій, який написаний для Білорусі Путіним. І в цьому ми маємо об’єднати зусилля і допомагати білоруській опозиції, яка вже багато років бореться, аби їхня країна врешті стала демократичною», - вважає Макітра.

Початок тісних взаємин з Польщею, який ми зараз бачимо, закладає міцний фундамент Балто-чорноморської співпраці, що здатна перетворитись на безпекову дугу. Експерт впевнений, що коло держав, які утворюватимуть новий потужний блок, має неодмінно розширюватись.


Зеленський: свобода обов’язково прийде у Білорусь.


«Безперечно, сюди ж має входити Литва, і, авжеж, як це не дивно, Білорусь. Йдеться про нову країну, яку ми маємо всі шанси бачити після зникнення режиму Лукашенка. Тоді навколо Росії повністю замкнеться таке собі напвкільце. Врешті, не буде ситуації, коли над нами нависає загроза тоталітарної Білорусі з півночі, більше того, цією дугою Росія буде відмежована від дальших кордонів з ЄС. Це значно спростить існування і нам, і всій Європі», - резюмує експерт ЦБК.


Читайте також: За Україну найбільше воює білорусів


bottom of page