top of page
Пошук

Європарламент не визнаватиме виборів у Білорусі?

  • Фото автора: Яков Носков
    Яков Носков
  • 30 жовт. 2024 р.
  • Читати 2 хв

Вибори, що проводяться в нинішній атмосфері страху та репресій, в умовах, що суперечать усім міжнародно визнаним стандартам, без можливості для білорусів, які проживають за кордоном, реалізувати своє право голосувати та балотуватися як кандидати на виборах, без прозорої системи підрахунку голосів і без участі міжнародних спостерігачів, не можуть вважатися справедливими та вільними. Про це йдеться в офіційній заяві Європейського парламенту, опублікованій на сторінці інституції. Судячи з тону повідомлення, шансів на те, що Європа визнає підсумки виборів у Білорусі, практично немає.   

 

Водночас у Європейському парламенті відзначають, що підтверджують непохитну підтримку суверенітету та незалежності Білорусі, а також повну підтримку демократичного права народу Білорусі обирати своїх представників на вільних та справедливих виборах.

 

Тут нагадують, що після сфальшованих виборів у 2020 році ситуація в Білорусі суттєво погіршилася: десятки тисяч людей було заарештовано (зараз в країні понад 1300 політв'язнів, серед яких і опозиційні лідери), а десятки тисяч білорусів були змушені залишити батьківщину. У заяві ще раз засуджуються систематичні, поширені та грубі порушення прав людини у Білорусі.

 

"Ми наголошуємо, що вибори, які проводяться в нинішній атмосфері страху та репресій, в умовах, що суперечать усім міжнародно визнаним стандартам, без можливості для білорусів, які проживають за кордоном, реалізувати своє право голосувати та балотуватися як кандидати на виборах, без прозорої системи підрахунку голосів і без участі міжнародних спостерігачів, не можуть вважатися справедливими та вільними", - йдеться у заяві.

 

Європарламент закликав режим у Білорусі повною мірою дотримуватися прав людини, права на свободу об'єднань, у тому числі для політичних партій, покласти край усім формам репресій, переслідувань та залякування, а також звільнити всіх політичних в'язнів.

 

Сподіватися, що Лукашенко виконає бодай одну із цих умов, безглуздо. Як і те, що він віддасть владу з своїх рук. Вочевидь, після 26 січня білоруський диктатор матиме чудову нагоду називатися двічі самопроголошеним.  

 
 
 

コメント


© 2023 cbc.org.ua
bottom of page