top of page

До дня річниці протестів Канада оголосила про новий пакет санкцій проти Білорусі


Канада запровадила додаткові санкції проти Білорусі. Про це заявила міністерка закордонних справ Мелані Жолі в день третьої річниці протестів в Білорусі проти режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Це стало своєрідним "подарунком" режиму та його поплічникам в Білорусі.


"Минуло 3 роки після сфальсифікованих президентських виборів у Білорусі 9 серпня 2020 року, які відбулися після кампанії, затьмареної систематичними репресіями виборців, включаючи насильство з боку держави проти протестувальників, активістів і журналістів. Відтоді серйозні несправедливості білоруського уряду щодо власного народу не припиняються", — йдеться у заяві.


Новий пакет санкцій стосуватиметься 9-ти осіб та 7-ми організацій Білорусі, відповідно до Закону "Про спеціальні економічні заходи". Введення нового пакету обмежень викликане триваючими систематичними грубими порушеннями прав людини, що відбуваються в Білорусі. І спрямоване проти осіб, які причетні до постійних порушень Росією суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема через Білорусь за її підтримки.


Серед тих, хто підпадає під нові санкції — урядовці, судді та соратники режиму Лукашенка, включно з головою білоруського державного телебачення Івана Михайловича Ейсманта.


Новий пакет обмежень стосується і Міністерства оборони Білорусі, Внутрішніх військ МВС Білорусі, а також військових виробничих і технологічних компаній.


Зауважимо, що із 2014 року Канада запровадила санкції проти понад 2600 фізичних та юридичних осіб у Росії, Білорусі, Україні та Молдові, які причетні до порушення суверенітету та територіальної цілісності України.


Нещодавно нові санкційні обмеження для Білорусі запровадив також і ЄС


Загалом, Лукашенко вже три десятиліття накликає санкції на Білорусь . І очевидно, що доки в Білорусі діє тоталітарний диктаторський режим на послаблення обмежень розраховувати не варто.

bottom of page