Спільнота залізничників Білорусі розповіла про переміщення військової техніки після заяви Лукашенка про збиті дрони.
Нагадаємо, Міністерством оборони Лукашенка була поширена інформація про нібито збиті українські дрони, після чого 10.08.2024 прозвучала заява «щодо посилення угруповання військ на Гомельському та Мозирському тактичних напрямках з метою реагування на будь-які можливі провокації». Спільнота залізничників дослідила маршрути переміщень військ після цього.
За інформацією Спільноти, було приведено в готовність до виконання завдань із призначення підрозділу кількох механізованих батальйонів (імовірно 120-ї механізованої бригади ЗС РБ). Здійснення маршу до призначених районів передбачалося «комбінованим способом», включаючи використання залізничного транспорту.
11.08.2024 орієнтовно о 23:00 за місцевим часом, зі станції Борисів (Мінське відділення БЧ) на станцію Новобілицька (Гомельське відділення БЧ) було відправлено військовий ешелон №962 у складі з 37 вагонів, включаючи: 3 пасажирські вагони (з особовим складом ЗС РБ), 3 криті вагони (зі спорядженням та боєприпасами) та 31 вагон-платформа (з військовою технікою). Маршрут проходження: Борисов - Мінськ - Осиповичі - Жлобін - Гомель - Новобелицька. Орієнтовний час прибуття ешелону №962 12.08.2024 на кінцеву маршрутку станцію Новобелицька відбувся о 8:25.
Після прибуття складу здійснено операції з переформування складу поїзда. Внаслідок цього 28 вагонів залишено на станції Новобілицька для розвантаження. Групу з дев'яти вагонів від цього ешелону, у тому числі вантажених гусеничною технікою (танки Т-72Б), відправлено на станцію Козенки (Гомельське відділення БЧ) для подальшого розвантаження.
До складу групи вагонів після відчеплення від первісного складу до станції Козенки увійшли: один пасажирський вагон та 8 платформ з танками.
Інших військових перевезень того дня зафіксовано не було.
«Таким чином, це переміщення незначного обсягу військової техніки та особового складу ЗС РБ не відповідає значному посиленню угруповання військ на гомельському та мозирському напрямах, яке заявляється владою. Описаний "маневр" за своєю суттю більше відповідає дезінформаційній або інформаційно-психологічній операції (ІПСО) з боку режиму, що діє в Білорусі», — резюмували залізничники.
コメント