top of page

5 тез про ядерку в Білорусі

Оновлено: 28 бер.1. Путін бере Білорусь у ядерні заручники. Як би не кричала мінська пропаганда про «білоруську ядерну державу», Лукашенко не буде мати доступу до цієї ядерної зброї допоки живий путін. Натоміть, на території Білорусі з’являється пріоритетна військова ціль.


2. Розміщення російської ядерної зброї в Білорусі зменшить число прихильників путіна. 80% білорусів залишаються противниками участі їх країни у війні. Натомість, лише 20% населення схвально ставилися до розміщення на їх території ядерної зброї. Створення російського арсеналу ТЯЗ в Білорусі є показовим актом втягування республіки у глобальну війну путіна з усім світом. Ймовірно, цей крок може зменшити число симпатиків РФ на території Білорусі.


3. Жодної паніки на Заході. Заява про намір розміщення ТЯЗ на території Білорусі не викликає жодної паніки. На шантаж ніхто не повівся. Цей крок агресора був передбачуваним, а розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі не впливає на військовий розклад сил. Ядерна зброя і без того, ймовірно, уже є в Калінінградській області, що значно ближче до європейських столиць аніж Білорусь. Щодо України ситуація схожа. Росія і сьогодні може тримати ядерну зброю неподалік українських кордонів. Поява її в Білорусі збільшує загрози для Києва, проте глобально безпекову ситуацію не її змінює.


4. Путін піднімає ставки для виходу з війни. Заявою про розміщення ТЯЗ в Білорусі путін оголошує, що готовий до консультацій про завершення війни. Найбільше він хоче її заморозити і розраховує на обмін в стилі: ви припиняєте поставки зброї в Україну – я припиняю процес розміщення ТЯЗ в Білорусі.


5. Мрія Лукашенка, яка плутає китайський вектор. Лукашенко постійно жалівся, що на зорі незалежності Білорусь віддала розміщену на її території ядерну зброю. Цю помилку білоруський диктатор давно хотів виправити. Він сподівається, що зможе перебрати контроль над арсеналом ТЯЗ у свої руки в разі усунення путіна або можливого хаосу в росії. В такому випадку, для Лукашенка відкриваються можливості побудувати власну Північну Корею у Європі. Коли народ живе у концтаборі, а диктатор махає ядерною довбешкою на Схід і Захід, чим забезпечує собі виживання.


Ситуація для Лукашенка ускладняється позицією Китаю, який проти розповсюдження ядерної зброї не тільки у Білорусь, а й будь-куди. Ще вчора Лукашенко шукав в лиці Китаю нового сюзерена, а тепер змушений мовчати. Бо розміщуючи ТЯЗ в Білорусі, тонуча росія, міцно прив’язує до себе і Білорусь.


Читайте також: Білорусь на геополітичній шахівниці Європи.

bottom of page