top of page

Білоруський тупік для Китаю

Оновлено: 28 бер. 2023 р.


Білорусь не отримає серйозних преференцій від Китаю, на що так сподівався Олександр Лукашенко, оскільки самій Білорусі запропонувати Китаю в нинішній ситуації особливо нічого. Про це заявив український аналітик, директор Інституту світової політики Євген Магда в ефірі 6TV Biełaruś.

«Білорусь цікава Китаю у якості своєрідного «економічного балкону» до Європи. Наразі для китайців головне – мати можливість якомога більше і швидше транспортувати через РБ свої товари, - каже Магда. – А от «військовий балкон» цікавить КНР вже в другу чергу. На додачу, включаючи до своєї орбіти Білорусь, треба ще враховувати інтереси й домовлятися з рф. Потім – давати якісь гарантії самому Лукашенку в тому, що він збереже свій нинішній політичний статус»...

Китай не любить брати на себе зобов’язання, тим більше, їх буде надто багато, на відміну від потенційних переваг від такого співробітництва. Тому, якщо оцінювати всі перспективи, створення ймовірного Союзу Китаю з Білоруссю, Сирією, Іраном та рф виглядає примарним. Ці країни перебувають під санкціями, з усіма можливими наслідками для економіки Пекіна.

Поки китайські товари через Білорусь продовжують надходити в Європу залізничним шляхом. З фурами проблемно. Але якщо Пекін наважиться гучно підтримати росію (йдеться про візит лідера КНР Сі Цзіньпіна до Кремля), ЄС може піти на значно радикальніші кроки, й просто припинити залізничне сполучення між Білоруссю та Європою, - відзначають в Інституті світової політики.

Відтак, укладання важливих для Білорусі угод, де Китай «візьме під парасольку» підсанкційні країни, що підтримують агресію проти України, навряд чи слід очікувати. Власне, настільки ж туманними виглядають і подальші перспективи для економічного і політичного статусу Білорусі, якщо вона й надалі перебуватиме в так званому «колі вигнанців», відмовляючись від руху до Європи.


Comments


bottom of page