top of page

Затуліну вказали напрямок

Провладні телеграм-канали Білорусі різко відреагували на слова депутата Держдуми Затуліна про необхідність більш активного залучення республіки в війну Росії з Україною. Це може свідчити про небажання Лукашенка втягуватись у подальшу конфронтацію. Режим самопроголошеного президента тримається винятково на багнетах, відтак, ризикувати армією, як того вимагають росіяни, він не буде. Ба більше — на думку експертів, Олександр Лукашенко відмовить Путіну навіть у використанні території Білорусі для здійснення атак на Україну.

Заява російського політика Костянтина Затуліна буквально підірвала інформаційний простір Білорусі. В інтерв’ю одному з видань депутат Держдуми зауважив: РФ має домагатись значно більш активної участі Білорусі в т.з. «СВО».


«Що було б корисно з урахуванням географічної близькості — це досягти того, щоб і Білорусія взяла участь у цьому. Якщо не безпосередньо, то так само, як і на першому етапі спеціальної операції, надати свою територію для того, щоб наші Збройні сили могли з цієї території оперувати, якщо така потреба виникне. А вона, ймовірно, виникне», — каже Затулін.


Одразу після цього провладні ТГ-канали Білорусі, не соромлячись у виразах, обрушилися на Затуліна з різкої критикою. Мінімум в двох випадках (канали пропагандистів Андрія Сича й Станіслава Яскевича) Затуліну заявили, що Росія має задовольнитися ресурсами, які вже має.


Костянтин Затулін – шовініст зі стажем, давно відомий антиукраїнськими висловлюваннями. Він має серйозну вагу у кремлівському середовищі. Більше того, це не рядовий депутат. Затулін обіймає посаду 1-го заступника голови Комітету Держдуми з питань СНД і зв’язкам із співвітчизниками. Саме на цю структуру покладене поширення наративів «руського миру» в республіках колишнього СРСР та навіть за кордоном.


Аж настільки зневажливу й образливу реакція на заяву Затуліна, найімовірніше, можна пояснити лише одним: чіткою вказівкою придворним журналістам з президентської адміністрації. Схоже, Лукашенко справді боїться повторення подій 2022-го року.


«Якщо Білорусь буде втягнуто у війну, то білоруси стануть крайніми в прямому сенсі цього слова. Мені відомо, що Лукашенка вже попередили: якщо будуть повторюватись події весни-осені 2022 р., Україна не буде стримуватись. Я думаю, що там була і аргументація, і виміри, скільки до нафтопереробних заводів, скільки до аеродромів, скільки до стратегічних об’єктів від української території. А Україна отримує все більше сучасної зброї, аж до ракет дальністю до 300 км», — зауважив директор Інституту світової політики Євген Магда в ефірі Euroradio.Попри те, що режим Лукашенка однозначно вороже налаштований до України, офіційний Київ намагається зайвий раз не підкреслювати недоброзичливий статус Білорусі. Після 24 лютого 2022 року білоруські військові не брали участь у прямій агресії проти України, обмежуючись іншими формами військової співпраці з Кремлем.


«Це залишає шанс на те, що ми зможемо говорити і навіть нормально співпрацювати після завершення російсько-української війни. Звісно, це відбудеться не одразу, ні, але це обов’язково станеться. Треба, аби наші білоруські друзі розуміли, що ключ для нормалізації відносин – це поразка Росії. І Україна ніколи не повинна ставити на одну дошку росіян і білорусів, бо таке твердження лише підсилює позиції Росії», - підкреслює Євген Магда.


У будь-якому разі, повернення Білорусі до цивілізованого світу відбудеться не сьогодні і не завтра. В планах Олександра Лукашенка – відтягнути цей етап якомога далі. Краще, вже тоді, коли він піде в засвіти. А цього він не хоче. Саме тому білоруський диктатор лише імітує загрозу, стрясаючи повітря гучними прокльонами на адресу Заходу і Білорусі.Попри всі заяви, Лукашенко чудово бачить межу, за якою настає точка неповернення.

Комментарии


bottom of page