top of page

Для чого Білорусі цілий Альянс груп демократичного руху?


Результатом парламентської співпраці у 2023 році стало об’єднання депутатських груп “За демократичну Білорусь” в єдиний Альянс.


На сьогодні Альянс об’єднує спільною метою делегацію в Білорусі Європарламенту та національних парламентів 23-х країн: Бельгії, Великої Британії, Грузії, Канади, Литви, Молдови, Польщі, США, України, Чехії, Швеції, Франції, Німеччини, Ісландії, Австрії, Естонії, Латвії, Італії, Португалії, Іспанії, Норвегії, Люксембургу, Ірландії.


В кожній з цих країн присутні представники в парламентах, які підтримують рух демократичної Білорусі та готові співпрацювати.


Що може вирішити Альянс?


Усі представники утворюють міжнародну коаліцію, яка працює для відновлення демократії в Білорусі. Спільними зусиллями вони можуть розв'язувати проблемні питання білорусів та продовжувати тиск на режим Лукашенка.


З перших позитивних наслідків створення такого Альянсу є  прийняття законів, які підтримують громадянське суспільство Білорусі. Особливо тих, які через репресії та переслідування змушені були покинути країну.


До того ж Альянс дозволяє зберігати на міжнародному порядку денному питання Білорусі. Що підтримає демократичні сили у міжнародних організаціях та посилить їх голос у боротьбі проти режиму та повзучої окупації РФ.

bottom of page