top of page

Українці вважають Білорусь окупованою і хочуть компенсацій


Наприкінці серпня 2023 року компанією «Active Group» було проведено соціологічне дослідження за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology». За результатами якого визначено, що 86% українців упевнені, що Білорусь має виплачувати компенсації Україні.


Водночас понад 76% респондентів вважають Білорусь окупованою територією. І це означає, що слід очікувати відповідного визнання цього факту українським парламентом. Бо в Україні політика йде за суспільними настроями.


Детальніше можна ознайомитись із результатами соціологічного опитування за допомогою графіків компанії «Active Group».Так на запитання «На вашу думку, Білорусь – це окупована країна чи соагресор Росії?» 54,9% опитаних відповіли, що це виключно окупована країна, 21,2% – більше окупована країна, 5,8% – більше соагресор, 11,1% – виключно соагресор. Не визначилися з відповіддю 7%.На питання про те чи повинна Білорусь виплачувати компенсації Україні у випадку приходу до влади там демократичних сил, переважна більшість українців (87,1%) висловили підтримку щодо ідею компенсацій: 41,4% сказали «так, на рівні з росією», 45,7% – «так, але меншою мірою». 12,9% опитаних вважають, що Білорусь не повинна виплачувати компенсації Україні.


Центр білоруських комунікацій був учасником експертних дискусій в результаті яких окреслилась готовність білоруських політиків демократичного спрямування до предметної розмови про компенсацію від Білорусі в разі їх приходу до влади після Лукашенка.


Читайте також: Чи має Білорусь платити репарації Україні?
bottom of page