top of page

Чому Україна встановила БЧБ прапор на кордоні?

Оновлено: 28 бер.


Українські прикордонники встановили біло-червоно-білий прапор Білорусі поруч із українським стягом на державному кордоні. Відповідне відео поширив білоруський канал «Наша ніва».


Білоруський національний прапор на державному кордоні України є символічним втіленням політики України щодо Білорусі.


«Протягом року після вторгнення в Україні активно формувався підхід до білоруського питання. І в цій ситуації з прапорами ми бачимо його символічне втілення: Україна не приймає Білорусі Лукашенка, але бачить своїм партнером нову, демократичну Білорусь», - пояснює експерт Центру білоруських комунікацій, Ярослав Макітра.


Україна не визнала і не визнає Лукашенка. «Як президента для України де-юре його нема. В нас Лукашенка називають не інакше як «самопроголошений президент» або «так званий президент». Україна вважає сьогоднішню білоруську державу соагресором. Натомість, опозиційну білоруську громадськість, білоруських добровольців Україна вважає побратимами», - пояснює Ярослав Макітра.


«Якщо раніше БЧБ прапор поруч з українським ми бачили найчастіше на броніках бійців Полку Калиновського. То тепер таке поєднання прапорів встановлено на нашому державному кордоні. І це дуже символічно. Бо сам кордон є одним із символів держави», - наголошує експерт.


Довідка від Центру білоруських комунікацій: Біло-червоно-білий стяг є національним прапором Білорусі. Під ним стоять усі білоруси, які бачить свою батьківщину вільною і демократичною.


Білий і червоний кольори є характерні для білоруської культури. Наприклад, червоні елементи на білій основі вважаються найпоширенішим поєднанням кольорів в білоруському орнаменті.


З 1991 по 1995 років цей прапор був державним стягом Білорусі. Але за ініціативи Лукашенка його замінили на прапор Білоруської Радянської Республіки, з якого прибрали серп і молот.


Білоруський диктатор Лукашенко послідовно протистоїть національному відродженню білорусів. Національне гасло "Жыве Беларусь!" внесено до списку нацистської символіки, за нього людей переслідують. А сам БЧБ-прапор Генпрокуратура Білорусі пропонувала визнати екстремістським ще у 2021 році.Режим Лукашенка всіма силами гальмує формування білоруської національної ідентичності, оскільки вона перетворює білоруський народ із об’єкта на суб’єкт власної долі. І це прямо загрожує його режиму і владі Кремля над Білоруссю.


Читайте також: Що робити із негативним ставленням до Білорусі?

bottom of page