top of page

Білоруси запустили «Трибунал» для лукашистів

Оновлено: 17 черв.


Фонд «Вільна Білорусь» запустив проект «Трибунал», де збиратиметься інформація про злочини режиму Лукашенка.


Ініціатива Олексія Францкевича дещо нагадує відомий український агрегатор «Миротворець». Тут публікуватимуть дані поплічників режиму, які провадять терор у Білорусі, а також тих, хто активно допомагає Путіну в кривавій війні проти українського народу.


«В нашій базі будуть акумульовані дані як з відкритих джерел, так і ексклюзивні дані. Ми також запустили спеціальний чат-бот в ТГ-каналі, куди люди можуть скидати інформацію щодо беззаконня чи-то переслідувань, а також конкретних осіб, які беруть у ньому участь», — каже Францкевич.

Олексій Францкевич - ініціатор "Трибуналу"

У проекті працюватиме потужна команда правників, які детально аналізуватимуть кожне повідомлення. Саме їхня участь допоможе чітко визначити, які статті кримінального кодексу чи міжнародні норми були порушені у кожному конкретному випадку. Фактично це підготовча робота до майбутнього, вже справжнього трибуналу над режимом Лукашенка, відзначають автори проекту.


«Юристи будуть обробляти дані та надавати правову кваліфікацію всіх злочинів. Злочинці мають бути покарані, а їхні посібники люстровані – аби при побудові вільної Білорусі їм було заборонено обіймати керівні посади», - зазначає Францкевич.


Вже сьогодні роботу над «Трибуналом» сегментують по напрямках. Це порушення законодавства у сфері виборчого права, ігнорування основ Конституції, розгони мирних маніфестацій, нелюдське поводження з затриманими і ув’язненими, каральна судова система тощо. Організатори акції впевнені: прізвищ тих, хто творив беззаконня, буде багато. Й навряд голова дільничної виборчої комісії, що фальшувала результати, винна менше звірів на Окрестіна.

Втім, у «Вільній Білорусі» прогнозують: злочинів лукашенківського режиму щодо України буде принаймні не менше.


«Російські війська вторглись в Україну саме з білоруської землі. Російські ракети били по будинках в Україні з Білорусі. Російські військові досі тренуються на білоруських полігонах, а військова техніка ремонтується на наших-таки заводах. Хтось має за це відповісти?», — говорить Олексій Францкевич.

Окремим кейсом винесуть й осіб, причетних до депортації тисяч українських дітей. Говорити про знущання й побиття у цьому випадку не варто, але те, що неповнолітніх відірвали від Батьківщини й своїх рідних, заслуговує на найсуворіше покарання. Уже встановлено, що дітей у Білорусі піддавали нещадній пропаганді, намагаючись навіяти ненависть до України і, навпаки, виправдати звірства, які агресор творив на їхній землі.

Обвинувачення щодо всіх злочинів буде ретельно обґрунтовано, запевняють у команді «Трибуналу». Це має значно полегшити роботу під час майбутніх судових процесів над злочинцями.


А ще — на сайті створять окрему базу найактивніших пропагандистів і поборників «руського міра». Бо виміряти шкоду, заподіяну Туром, Осєнком, Гігіним чи Азарьонком, навряд можливо навіть за лекалами міжнародного права.


bottom of page