top of page

Президент України нагородив орденом білоруського добровольця


Володимир Зеленський нагородив 30-річного білоруса – Дмитра Рубашевського, який загинув в Україні.


Білоруський доброволець за позивним “Ганс” був посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня ще 30 червня 2022 року Указом Президента України. Інформація про це стала публічною лише зараз, зазначається в «Радыё Свабода».


Дмитро Рубашевський загинув 12 квітня 2022 року під час боїв у Луганській області. Йому було 30 років. Позивний «Ганс» отримав за німецьку каску часів Другої світової війни.


Рубашевський народився у Бресті. В Україні воював із 2015 року, за це час отримав кілька поранень. А у 2017 році був нагороджений відзнакою «Народний Герой України». У 2019 року в боях втратив око.


Після поранення його доглядала сестра загиблого товариша. Потім вона стала його дружиною, у пари народилася дочка. Жив у Львівській області.


Нагадаємо, що раніше Володимир Зеленський нагородив орденом Мужності ще двох білоруських добровольців, які загинули в Україні Едуарда Лобова та Данила Ляшука.


А білоруському добровольцю Олексію Скобле посмертно було присвоєно звання Героя України. Він загинув 13 березня 2022 року, коли прикривав відхід своїх бійців під Києвом.

Comments


bottom of page