top of page

Синергія, деокупація, трансформація або чому Україні потрібна демократична Білорусь


Мрія путінського режиму – знищення незалежних країн та відновлення російської імперії. Українці вже півтора року відстоюють своє право на суверенітет у кривавому протистоянні з орками. У підступному нападі на Україну Кремль використав й Білорусь – до того росіяни фактично здійснили повзучу окупацію цієї колись дружньої до нас країни. А потім – звідти ж – спрямували на Київ танкові колони.

«Сьогодні, коли Україна бореться з російською агресією, режим Лукашенка продовжує допомагати Путіну. Саме на білоруських підприємствах ремонтується російська техніка. Саме на білоруських полігонах тренуються російські військові. Саме з білоруської території існує постійна загроза ракетних обстрілів. І саме на білоруському напрямку Україна змушена тримати військовослужбовців, які мають відбити атаку у разі повторного нападу з РБ», - відзначає експерт Центру білоруських комунікацій Максим Плешко.

Втім, ототожнювати росіян та білорусів у жодному разі не можна. Бо саме це і є справжньою метою Путіна – позбавити цілі народи права на суб’єктність. Змусити самих визнати, що жодних етносів і націй навколо ніколи й не існувало. Затвердити загальну думку, що тут навколо завжди жили росіяни.

«Але разом з тим є й інша Білорусь – демократична. Це ті люди, які виходили на акції протесту проти Лукашенка у 2020-му, ті, хто допомагає нашим військовим, ті, хто не боїться висловлювати свою думку, і, звичайно ж, ті, хто пліч-о-пліч воює разом з нашими бійцями. Білоруси б’ються за свободу України, бо наразі в нас насправді спільний ворог», - констатує Максим Плешко.

Сьогодні Україна і демократична Білорусь має об’єднати зусилля у синергії – для того, аби змусити агресора покинути захоплені території. Лише після перемоги над Росією українці й білоруси зможуть покінчити з правлінням Лукашенка. Злочинний режим неодмінно буде знищено!

І лише після деокупації Білорусь врешті отримає шанс на перетворення. Трансформація країни, відродження цінностей та громадянських свобод відкриє шлях до кола європейських демократичних країн. Патріоти впевнені: подібна трансформація невідворотна. Залишається лише разом наблизити мету. Вона у нас наразі спільна.

Comments


bottom of page