top of page

"Русский мир" по-сургутськи для білорусів

Оновлено: 5 лип.

Чверть століття тому «патріоти» із Сургута показали «принади» російського світу білоруському селу.Рано-вранці 30 червня 1999р. групи людей в уніформі та масках взяли штурмом село Миколаївка біля Світлогорська. Загарбники стріляли, використовували вибухові пакети та димові шашки, мешканців села блокували у приміщеннях або розкладали на землі. Багатьох сільських били, забризкали сльозогінним газом. Одного підлітка прив'язали до стовпа і набили між пальців ніг порох, щоб підпалити. Багато агресорів були п'яні. Після взяття села під контроль над сільрадою загарбники підняли… андріївський прапор ВМФ рф. Жителям було оголошено, що на них відпрацював «звільнення» у рамках гри до «Зірниці» військово-патріотичного клубу «Беркут» із Сургута. Усіх чоловіків села преміювали пляшками горілки.


Ідея так «ощасливити» жителів Миколаївки спала на думку Анатолію Селівончику, уродженцю сусіднього села Гамза. Він у 1978 виїхав до Сургута, створив успішний бізнес, був прихильником якнайшвидшої інтеграції Білорусі та Росії. У червні 99-го він вирішив відзначити 55 років визволення Білорусі від гітлерівців. Привіз до Білорусі понад 120 підлітків від 11 до 17 років, і два десятки ветеранів воєн в Афганістані та Чечні. Під час продовження «святкувань» він пізніше намагався прорвати вантажною машиною міліцейський кордон. На такі святкування довелося звернути увагу навіть лукашистам. Сургутські «патріоти» були видворені додому, а Салівончика почали судити.Мешканці Миколаївки особливо болісно переживали цю історію, оскільки у Другу світову в ході аналогічної акції гітлерівців було зруйновано 68 із 70 будинків села та вбито 65 мешканців із 217. Постраждалими було визнано 17 селян, а показання свідків дали більше сотні. І це незважаючи на те, що представники Салівончика посилено підкуповували та залякували мешканців Миколаївки. Салівончик звинувачував білоруську владу у відсутності патріотизму та лякав відповідальністю. Чим навлек на себе психекспертизу, яка визнала його зрозумілим. У квітні 2000 року Салівончик отримав 3 роки посиленого режиму, і восени того ж року був звільнений за амністією. Зараз лукашисти набагато гірше карають людей за реакцію в соцмережах чи донаті, ніж цього рашистського відморозку.


Ще чверть століття тому рашисти показували звірячий оскал російського світу та ставлення до білорусів як до другосортних людей.

Comments


bottom of page