top of page

росія посилює військовий тиск з території Білорусі

Як стало відомо, білоруська армія розгорнула кілька батальйонів і тактичних груп в двох областях, що межують з Україною.

 

Наразі йдеться про різні роди військ.

 

З ідентифікованих частин та з’єднань це такі, як:


✅десантно-штурмовий батальйон 38-ї десантно-штурмової бригади (розміщується біля Ужового і на південь від Пінська Брестської області);


✅два загони 5-ї бригади спецназу поблизу Іванова Брестської області та Приболовичей Гомельської області;


✅парашутно-десантний батальйон 103-ї окремої повітряно-десантної бригади поблизу Лельчицького району, Брагіма та Зябрівки Гомельської області;


✅тактична група 51-ї артилерійської бригади на південь від міста Гомель;


✅реактивна артилерійська батарея 336-ї реактивної артилерійської бригади поблизу Зябрівки Гомельської області.

 

Все угруповання налічує 1840 військовослужбовців, до 68-70 одиниць БТР, 24 артилерійські системи і 3 системи протиповітряної оборони.

 

Раніше в Білорусі розпочалася раптова перевірка сил ППО та танкові навчання.

 

Чи свідчить це про посилення військової загрози?

 

Речники ЗСУ запевняють, що жодних підстав для хвилювання наразі немає. Ситуація на кордоні контрольована. Водночас рівень безпеки на півночі намагаються значно посилити: лише протягом останнього тижня командувач Об’єднаних Сил Сергій Наєв здійснив робочі поїздки одразу до кількох областей, де на власні очі пересвідчився у темпах облаштування оборонних укріплень на межі із Білоруссю.

 

Водночас тиск армії рф посилюється майже на усіх ділянках фронту. Створення загрози з Півночі – те, що може, на думку росіян, значною мірою сплутати плани Сил оборони України. Навіть якщо ті переміщення, які зафіксувала розвідка, є звичайними маневрами для створення напруги, ігнорувати їх не можна.

 

Наївно думати, що Білорусь є самостійною в ухваленні рішень щодо посилення свого контингенту. Всі дії Мінська узгоджуються із росією. Нещодавно тут знову продовжили спільні військові навчання. Вони тривають уже 86 тижнів.

Брязкання зброєю поблизу українського кордону вигідне лише Росії. Олександр Лукашенко в даному разі виступає лише слухняною маріонеткою Генштабу Збройних сил рф. Жодного спротиву чинити він не може. Це означає, що потенційна загроза з Білорусі зберігатиметься і надалі.

 

На щастя, цього разу Україна вже готова до будь-якого розвитку подій. Як, власне, й до того, аби вже по завершенні війни згадати всіх, хто був до них причетний. Вочевидь, розмова відбуватиметься у Гаазі.

Comments


bottom of page