top of page

Окупована чи агресор: чому Рада не визначається по Білорусі?

Україна на політичному рівні має два треки щодо формування позиції по Білорусі. Перший полягає у намірі визнати цю державу окупованою рф і проросійським режимом Лукашенка. Другий трек – визнати Білорусь соагресором проти України.


В разі прийняття Верховною Радою України постанови першого чи другого змісту, вона матиме визначальний вплив на формування державної політики та міжнародної доказової бази щодо злочинів путіна-лукашенка.


Вадим Галайчук - другий зліва

«Позиція Міністерства закордонних справ України у тому, що зараз бажано утриматися від прийняття парламентом тих чи інших постанов щодо Білорусі. Бо вони можуть ускладнити роботу нашим представникам, юристам, міжнародним юристам щодо формування доказової бази у справі російської агресії проти України», - пояснив депутат Верховної ради України із провладної фракції «Слуга Народу» Вадим Галайчук під час 2-го білорусько-українського форуму імені Острозьких, що відбувся у Львові 4-5 листопада. Цю ж позицію він підтвердив у коментарях для ЗМІ в кулуарах форуму.


В разі прийняття (до прикладу) постанови, що Білорусь є окупованою, це може розмити рівень відповідальності Лукашенка в агресії. Мовляв, влада Білорусі нічого не вирішувала, у всьому винен Путін. Натомість в Україні чітко розуміють співучасть і рівень відповідальності Лукашенка за агресію, пояснює член міжфракційного об'єднання «За демократичну Білорусь», народний депутат Вадив Галайчук.

bottom of page