top of page

У Варшаві виставлена «Картина Свободи» білоруського художника, який помер у в’язниці


Виставка стала реакцією на повідомлення про трагічну смерть білоруського художника Пушкіна, повідомляє DW.


Алесь Пушкін працював над полотном «Картина Свободи» 25 років. Продовжував її писати раз в рік, 25 березня – в День волі. В центрі картини образ жінки, що страждає, яка і символізує Білорусь.


Із 2016 року картина знаходиться в Польщі, там очікують рішення спадкоємців та можливо, безпечного перевезення картини на батьківщину митця - у Білорусь.


Алесь Пушкін з 1989 року організував та втілив в життя більше десятка опозиційних перфомансів, за які був неодноразово умовно засуджений білоруською владою. Політичне переслідування набрало нових обертів у 2021 році, і у 2022 році був арешт та позбавлення волі на 5 років колонії.


За деякими відомостями, у художника була виразка, йому вчасно не надали медичну допомогу у в'язниці, і він помер у лікарні невдовзі після операції.


«Гній для президента» 1999 року – найвідоміший із перфомансів Пушкіна, під час якого художник перевернув візок із гноєм перед адміністрацією Олександра Лукашенка.


Алесь Пушкін вірив що «Картина Свободи» повернеться в Білорусь і буде закінчена саме тоді, коли Білорусь набуде свою свободу.

Комментарии


bottom of page