top of page

Нікого на стовпах не вішатимуть, – Латушко

Досвід Польщі має допомогти Білорусі вийти з політичної кризи та розробити сценарії демократичних змін. Серед потенційних шляхів переходу влади можна розглядати діалог правлячих еліт (тієї частини, яка не вчиняла злочинів) з демократичними силами у форматі «круглого столу» або переговорів. Цей сценарій передбачає мирне вирішення конфлікту, коли залучені сторони досягнуть компромісу: домовленості стосуватимуться політичних реформ, нових виборів та інших важливих кроків.


Об’єднаний перехідний кабінет з питань передачі влади та Народне антикризове управління провели конференцію, де окреслили подальші кроки щодо встановлення мирного діалогу у суспільстві після відходу від влади Олександра Лукашенка.  


 

За словами одного із спікерів заходу Павла Латушка, наразі є всі підстави сподіватись на недопущення громадянського протистояння: «Зміцнення позицій демократичних інститутів і білоруського демократичного суспільства, а, з іншого боку, готовність еліт до розв’язання суспільно-політичної кризи в Білорусі є передумовами ведення будь-яких переговорів. Але будь-який переговорний процес може відбуватися лише в тому випадку, якщо Лукашенко не залучений до нього як суб'єкт».

 

Адже Лукашенко не піде на переговори, а еліти боятимуться це робити, поки Лукашенко контролює владу.

 

Особливо важливо бути готовим до таких подій: для цього потрібно зберігати внутрішній тиск, сильні демократичні інституції та надійних зовнішніх партнерів, які в критичний момент будуть готові підтримати демократичні прагнення білорусів, впевнений Латушко.

 

Посадовцям, які не вчиняли злочинів, не варто боятися погроз Лукашенка

 


«Соціологія показує, що 97% білорусів хочуть жити в незалежній державі – Республіці Білорусь. І я знаю, що подібні настрої є у ​​значної частини номенклатури. Під час роботи міністром і дипломатом я мав досвід спілкування з тими, хто сьогодні займає ключові посади в системі державного управління. Важливо, щоб ті чиновники, які не вчиняли злочинів, які мають продержавницькі та пробілоруські погляди, зрозуміли, що Лукашенко є основною перешкодою для виходу Білорусі із суспільно-політичної кризи і що вихід із цієї кризи – це національні інтереси країни», - відзначив Павло Латушко.

 

Якщо представники номенклатури не вчиняли злочинів, не брали участі в репресіях чи злочинах проти білоруського народу, вони повинні розуміти, що ніхто нікого на стовпах не вішатиме, як намагаються залякати людей лукашенківські чиновники.

 

Натомість ті, хто вчинив тяжкі злочини, повинні розуміти, що відповідальність буде неминучою.

Comentários


bottom of page