top of page

В Ірпені має бути меморіал білоруському герою

Благодійний фонд «Вільна Білорусь» та Центр білоруських комунікацій ініціюють процес створення в Ірпені меморіалу білоруському герою Дмитру Апанасовичу (позивний Терор), який загинув 26 березня 2022 року, захищаючи Україну.

«Ми узгодили це питання з Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним, відділом культури та офіційно зареєстрували відповідне звернення», - повідомив експерт ЦБК Максим Плешко.


25 березня 2022 року в Ірпені по вулиці Варшавській 114 навпроти будинку 1/1 на бетонній огорожі Апанасович написав: "...Смерть росії, привіт із Білорусі". Біля цього напису він зробив своє останнє в житті фото.

«Наступного дня їхню позицію обстріляла російська БМП, Дмитро отримав смертельне поранення», - пояснює керівник Благодійного фонду «Вільна Білорусь» Олексій Францкевич.Цей напис на стіні має велике патріотичне значення для білорусів. «Сюди уже навідуються вільні білоруси, щоб вшанувати героя, який віддав життя за європейський вибір і незалежність України в боротьбі проти російської імперії», - каже Францкевич.

За його словами, далі організатори мають запустити конкурс проектів, обрати кращий варіант, провести збір коштів та створити меморіал.

Довідково: Дмитро Апанасович в березні 2022 року брав участь в боях у місті Ірпінь та його околицях у лавах білоруського добровольчого батальйону ім. Кастуся Калиновського.

Comments


bottom of page