top of page

Лукашенко розповів за що ув’язнив журналістів в Білорусі


Причиною арештів стало, за словами лукашенка, те, що журналісти нібито зрадили свою країну. Журналісти, які перебувають за ґратами в Білорусі, засуджені нібито не за погляди, а за дії, стверджує олександр лукашенко.


«Вони повелися як зрадники – почали ламати країну. Ми боролися проти цього. У тому числі питали й з журналістів – за порушення законів», – сказав він під час виступу у Могильові 28 травня на так званому Форумі медійної спільноти Білорусі.


На форумі, де зібралися понад тисячу людей, зокрема журналісти, блогери, керівники ЗМІ Білорусі та прессекретарі, лукашенко відкрито закликав посилювати «пропаганду та контрпропаганду, ідеологічну роботу».


«Треба посилювати пропаганду та контрпропаганду, ідеологічну роботу. Хочу, щоби молоді журналісти це засвоїли, – сказав лукашенко. – Не треба соромитися цих слів та понять. Чи на Заході їх нема? Є. Просто назвали іншим словом — піар, тобто робота із громадською думкою. Суть одна», – переконаний самопроголошений президент Білорусі.


А слова про демократичні цінності диктатор назвав пустослів’ям.


За даними Білоруської асоціації журналістів, зараз у неволі перебувають щонайменше 35 представників незалежних медіа. Понад два десятки журналістів було заарештовано в Білорусі за минулий рік. Усі вони визнані політв'язнями.


Через арешти та переслідування з країни вимушено виїхали майже всі редакції незалежних ЗМІ. А ті, які лишились в Білорусі змушені або підтримувати політику режиму, або виключити тему політики зі своїх публікацій.


В Індексі свободи преси за 2024 рік, Білорусь опустилася на 10 позицій за рік і зараз знаходиться на 167-му місці зі 180, серед 36 країн, стан свободи преси в яких оцінюється як «дуже поганий».

Comments


bottom of page