Кабінет Тихановської виступив проти законопроекту про заборону “ЛГБТ-пропаганди”. Відповідне звернення оприлюднила представник ОПК з питань соціальної політики Ольга Зазулінська. За її словами, наразі йдеться про посилення переслідування та дискримінації ЛГБТК+ спільноти в Білорусі. Активісти кажуть: у країні, де є місце для кожного, де враховуються інтереси різних груп, не повинно бути дискримінації та тиску ані з боку держави, ані від суспільства. Задля збереження демократичних принципів тут просять підтримати петицію проти урядового законопроекту.
За інформацією Кабінету, у вересні 2024 року по всій країні пройшли арешти. Саме так почались репресії проти ЛГБТК+ спільноти. Тоді мова йшла про близько 30 осіб, серед яких – 8 трансгендерів. Проти двох з них відкрито кримінальні справи. Але це лише ті, про яких відомо.
Ініціатива TG House Білорусь пов'язує настільки різке погіршення ситуації з підготовкою законопроекту про заборону так званої “ЛГБТ-пропаганди”, який зараз знаходиться на завершальній стадії (іще не прийнятий).
Згідно з моніторингом, який проводить організація “Журналісти за толерантність” з 2020 року, кожна друга стаття в режимних ЗМІ про представників ЛГБТК+ спільноти містила мову ворожнечі. Провладні ЗМІ розгорнули цілу кампанію з розпалювання ненависті проти цієї групи людей. Таким чином провладні медіа легітимізують дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в суспільстві.
В ОПК підкреслюють: в Білорусі має бути рівність і свобода для всіх, і не тільки на словах, тому що це основний принцип демократії.
Зараз TG House Belarus запустила петицію проти внесення законопроекту про заборону “ЛГБТ-пропаганди”. Вона вже зібрала 29 700 підписів. Правозахисники та активісти наголошують, що ухвалення цього закону порушить права людини та посилить стигматизацію ЛГБТК+ спільноти в Білорусі.
Тут закликають підтримати петицію проти дискримінаційного законопроекту. Активісти просять допомогти захистити права людини, запобігти новій хвилі ненависті, а, можливо, навіть врятувати чиєсь життя.
Comments