top of page

Комісія в Білорусі розглядала клопотання про амністію


Спеціальна комісія розглянула 72 клопотання про амністію у колонії «Вітьба». Очолила комісію заступниця голови адміністрації Лукашенка - Ольга Чупріс, пише Єврорадіо.


Нагадаємо, що саме Ольга Чупріс є однією із авторів нової редакції Конституції Білорусі. В якій замість лібералізації суттєво посилилась відповідальність за «політику» - у відповідь на масові протести наприкінці 2020 року в Білорусі. Зокрема, було збільшено штрафи та терміни адміністративного арешту за участь у несанкціонованих масових заходах.


Інформація щодо результатів роботи комісії наразі відсутня. Невідомі імена тих, хто писав петиції. І чи були серед 72-х розглянутих клопотань про амністію - заяви політв’язнів.


За наявними даними правозахисників, у «Вітьбі» утримуються 106 політв'язнів. Серед них: адвокат Максим Знак – був засуджений на 10 років, журналіст Геннадій Можейко – на 3 роки , політик Андрій Дмитрієв – на 1,5 року, активіст Максим Вінярський – на 5 років, екс-слідчий Євген Юшкевич – на 11 років.


Режим Лукашенка використовує білоруську «Вітьбу», як одну із колоній, для помсти і утримання в ній незгодних з його політикою.


bottom of page