top of page

Чи може Україна допомогти із визволенням білоруських політв'язнів?

Як відомо, 28-го червня були визволені 10 українців, п’ятеро з яких утримувалися в білоруських тюрмах. Серед них, наприклад, Микола Швець, якого звинувачували в диверсії проти російського літака А-50 на аеродромі в Мачулищах під Мінськом на початку 2023 року.


Деякі білоруські опозиційні політики, зокрема Зенон Позняк, виказували побажання, щоб білоруських політв’язнів міняли на російських військових, взятих в полон в Україні, можливо, на білорусів, що воювали по контракту в російському війську., більш широка практика? Київ на цю пропозицію не відгукнувся, але наскільки взагалі можлива така практика, чи Україна визволятиме тільки своїх громадян?


На це питання в ефірі «Радіо Свобода» дав відповідь наш експерт, директор українського інституту світової політики Євген Магда.


«Я вважаю, що Україна має в першу чергу звільняти дві категорії білорусів, які безпосередньо причетні до українсько-російської війни: це двоє бійців калиновців, з позивними Кліщ і Тромблі, які вже 2 роки перебувають у російському полоні, і рейкові партизани, які підривали білоруські залізничні шляхи сполучення, псували релейні шафи, гальмуючи рух військових ешелонів. Ці дві категорії необхідно звільняти в першу чергу».


Пропонуємо ознайомитися з повним інтерв’ю Євгена ведучому Юрію Дракахрусту в програмі «Пік Свободи».Commentaires


bottom of page