top of page

Білорусь не повинна стати втішним призом для Путіна, – Вячорка

На третьому Острозькому форумі, що пройде 16-17 листопада в Києві, білоруські демократичні сили обговорюватимуть питання тіснішої співпраці з Україною. Це є особливо актуальним на тлі масштабних геополітичних змін – передусім, йдеться про варіанти векторів зовнішньої політики нового керівництва США. Доля Білорусі не повинна відходити на другий план, переконані учасники конференції. Більше того, майбутнє Синьоокої пов’язане саме з Україною, яка прагне відстояти свій суверенітет.

 

Радник Світлани Тихановської Франак Вячорка вже перебуває в Києві, де триває підготовка до Форуму. Наразі тут готується велика конференція за участі депутатів Верховної Ради, українських експертів, політиків, чиновників. Одна з ключових зустрічей запланована з предстаниками МЗС. Адже питання білорусів в Україні є однією з найгарячіших тем.

 

Є речі, які зроблені для білоруських добровольців. Після внесення змін до законодавства вони отримали майже рівні права з українськими військовослужбовцями, можуть займати офіцерські посади тощо. А от білорусам, які не воюють, з легалізацією дуже важко. Та й відкриття банківських рахунків залишається проблемою, яка досі не вирішена.

 

Тому міграція та повноцінна легалізація білорусів в Україні має стати лейтмотивом зустрічей.

 


Другим важливим питанням, за словами Франака Вячорки, має стати недопущення ситуації, за якої Білорусь стане «втішним призом» для Путіна у разі мирних переговорів щодо України. У разі замороження війни кремлівський диктатор буде просто змушений кинути своєму плебсу бодай якусь кість. І нею цілком може виявитись інша сусідня країна, що вже й так фактично перебуває в статусі окупованої.

 

Важливо, аби на міжнародній арені залишалось невизнання Лукашенка, а демократичні сили Білорусі мали подальшу підтримку. І в цьому сенсі білорусам так само важливо виступати з Україною єдиним фронтом, щоб гідно вести перемовини з новою владою США. Тож розробка нової стратегії співпраці з однією з найвпливовіших країн світу – справа не лише білоруської демократичної спільноти. Про це говорять і в Україні, і в Польщі, і в усьому Євросоюзі.

Comments


bottom of page