top of page

Зеленський: Білорусь — не Росія


Президент Володимир Зеленський переконаний, що понад 70% населення Білорусі виступають проти Росії і підтримують Україну. Про це він заявив в інтерв’ю італійським ЗМІ під час офіційного візиту до Італії.


«Я не вважаю, що Білорусь — це Росія. Росія робить все, щоб зробити з Білорусі Росію. Навіть не так, щоб зробити її частиною Росії. Але більше 70% населення Білорусі сьогодні проти Росії, засмучені війною, підтримують Україну», — впевнений Зеленський.


За словами глави держави, це означає, що, незважаючи на інформаційну політику й шалену пропаганду нинішньої влади РБ, білоруси все ж відстоюють свою національну ідентичність.


«Це складно, коли тобі по телебаченню, в інтернеті й газетах говорять, що Росія твій брат, а Україна ворог, складно жити в цьому наративі. Але вони борються, і я вважаю, що суспільство Білорусі залишиться незалежним», — відзначив Президент України.


На думку Володимира Зеленського, багаторічний вплив Кремля призвів до того, що багато людей піддалися жорсткому інформаційному впливу. Але при цьому більшість білорусів розуміють, що зараз триває справжня війна за незалежність та свободу вибору.


І люди в Білорусі розуміють, що після путінської агресії проти України наступними мішенями можуть бути інші пострадянські країни, які вибороли свою незалежність: Молдова, держави Балтії та власне Білорусь.


Як відомо, 5 квітня президент України під час офіційного державного візиту до Польщі зробив знакову заяву про те, що свобода обов'язково прийде у Білорусь.


Перед тим в подібному контексті у Варшаві під час промови висловився і президент США. Окреслюючи ситуацію в країнах Балто-Чорноморського простору, Джо Байден зазначив, що опозиція і білоруський народ продовжують змагатися за свою демократію.


В даному контексті читайте серію матеріалів на тему чому білоруси не росіяни. Перший — про емоції українців щодо білорусів та найбільшу кількість білорусів у лавах Сил оборони України.


Другий матеріал про те, як українське незнання білорусів допомагає росіянам просувати тему про "адін народ".


А також короткий розбір, як ставлення білорусів до війни показує різницю між білоруським та російським суспільствами.


bottom of page