top of page

Балтія, Польща і Україна мають об’єднати зусиля по тиску на Лукашенка

Оновлено: 1 трав. 2023 р.Постійне нагнітання ситуації з боку Лукашенка на кордонах з ЄС та Україною має отримати рішучу відповідь, а в коаліцію країн, які здатні стримати загрозу, мають увійти Латвія, Литва, Польща й Україна. Про це заявив лідер Народного антикризового управління Павло Латушко в ефірі YouTube-каналу «Країна для Життя». На думку Латушка, посилення військової істерії та ядерна риторика диктатора мусить отримати потужний опір.

«Саме розміщення ТЯЗ є тим чинником, що може призвести до створення коаліції держав, які межують з Білоруссю. Окрім балтійських держав та Польщі, до них обов’язково має приєднатися і Україна. Чи зважиться режим вдарити по країнах НАТО, неясно, а от Україна, на жаль, перебуває поза системою колективного захисту», — каже Павло Латушко.

На думку політика, наразі вкрай важливо напрацювати чіткий алгоритм дій проти Лукашенка з точки зору порушення міжнародного права. А таких прикладів безліч, починаючи від сумнозвісного Будапештського меморандуму, до якого, до речі, час від часу апелює самопроголошений президент.


Нагадаємо, днями Лукашенко звинуватив країни Заходу в порушенні обіцянок безпеки країнам, що відмовились від ядерної зброї. Передусім він має на увазі саме РБ, бо, за словами Лукашенка, «…накладені санкції — кричуще порушення економічної безпеки Білорусі»!

«Лукашенко згадує меморандум?! Так він же його порушує. Зобов’язання, які витікали з цього договору — негайне виведення всієї ядерної зброї з території Білорусі, — відзначає Латушко. — Тому у цьому випадку потрібна правова оцінка, потрібні чіткі дії на міжнародній арені, потрібне поетапне введення жорсткіших санкцій і повне закриття кордонів!»

Польща, Литва і Латвія наразі зобов’язані реагувати на загрози, які створює Лукашенко. З урахуванням досвіду й підтримки України вони можуть створити потужний Союз, який нейтралізує агресора.

Наразі країни, які межують з Білоруссю, дедалі частіше спостерігають підсилення войовничої риторики, нескінченні навчання, а також підтримку агресії та надання додаткових плацдармів для збройних сил РФ.

Тому, якщо вчасно не відреагувати на небезпеку, наслідки можуть бути непередбачувані. Український кейс це вже довів.

Comments


bottom of page