top of page

Балтія, Польща і Україна мають об’єднати зусиля по тиску на Лукашенка

Оновлено: 1 трав.Постійне нагнітання ситуації з боку Лукашенка на кордонах з ЄС та Україною має отримати рішучу відповідь, а в коаліцію країн, які здатні стримати загрозу, мають увійти Латвія, Литва, Польща й Україна. Про це заявив лідер Народного антикризового управління Павло Латушко в ефірі YouTube-каналу «Країна для Життя». На думку Латушка, посилення військової істерії та ядерна риторика диктатора мусить отримати потужний опір.

«Саме розміщення ТЯЗ є тим чинником, що може призвести до створення коаліції держав, які межують з Білоруссю. Окрім балтійських держав та Польщі, до них обов’язково має приєднатися і Україна. Чи зважиться режим вдарити по країнах НАТО, неясно, а от Україна, на жаль, перебуває поза системою колективного захисту», — каже Павло Латушко.

На думку політика, наразі вкрай важливо напрацювати чіткий алгоритм дій проти Лукашенка з точки зору порушення міжнародного права. А таких прикладів безліч, починаючи від сумнозвісного Будапештського меморандуму, до якого, до речі, час від часу апелює самопроголошений президент.


Нагадаємо, днями Лукашенко звинуватив країни Заходу в порушенні обіцянок безпеки країнам, що відмовились від ядерної зброї. Передусім він має на увазі саме РБ, бо, за словами Лукашенка, «…накладені санкції — кричуще порушення економічної безпеки Білорусі»!

«Лукашенко згадує меморандум?! Так він же його порушує. Зобов’язання, які витікали з цього договору — негайне виведення всієї ядерної зброї з території Білорусі, — відзначає Латушко. — Тому у цьому випадку потрібна правова оцінка, потрібні чіткі дії на міжнародній арені, потрібне поетапне введення жорсткіших санкцій і повне закриття кордонів!»

Польща, Литва і Латвія наразі зобов’язані реагувати на загрози, які створює Лукашенко. З урахуванням досвіду й підтримки України вони можуть створити потужний Союз, який нейтралізує агресора.

Наразі країни, які межують з Білоруссю, дедалі частіше спостерігають підсилення войовничої риторики, нескінченні навчання, а також підтримку агресії та надання додаткових плацдармів для збройних сил РФ.

Тому, якщо вчасно не відреагувати на небезпеку, наслідки можуть бути непередбачувані. Український кейс це вже довів.

bottom of page