top of page

Зенон Позняк звернувся до Лукашенка та Зеленського


Опозиційний політик Зенон Позняк опублікував відкрите звернення до Олександра Лукашенка та Володимира Зеленського. Відповідний текст розміщений у телеграм-каналі Руху «Вільна Білорусь». У зверненні йдеться про можливий обмін військовополонених на політичних в’язнів.

Раніше до Лукашенка звернулись двоє білорусів, які воювали на боці Росії й потрапили в український полон. Максим Зезюльчик і Андрій Герілович попросили владу обміняти їх на полонених білорусів, які воювали за Україну, або на політв’язнів. Про реакцію Олександра Лукашенка на це нічого невідомо.

Тепер відповідне прохання озвучив вже Зенон Позняк. Він впевнений, що військовослужбовців можна обміняти на активістку Ольгу Золотарь і журналіста Дениса Івашина, які наразі відбувають покарання в білоруських буцегарнях.

Позняк відзначає, що публічність у цій справі не найкращий варіант, проте зізнається, що не має жодної іншої можливості донести свою думку до очільників обох країн. Щоправда, шансів на позитивне рішення щодо ймовірного обміну насправді зовсім небагато. Сьогодні влада фактично дала відповідь правозахиснику: Верховний суд ліквідував Білоруський Народний фронт – партію, яка і була заснована саме Позняком ще у 1989 році. І завдяки чиїм депутатам свого часу бчб-прапор та герб «Пагоня» отримали статус державних символів. Таким чином, зрозумілим йому шляхом заборон, Лукашенко ухиляється від діалогу і викорінює будь-які залишки національної свідомості.

bottom of page