top of page

«Загострення» на білорусько-українському кордоні турбує росіян?

Оновлено: 4 лип.

Питання концентрації українських військ на кордоні з Білоруссю «викликає занепокоєння не тільки Мінська, але й Москви», заявив 1 липня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков. "Білорусь союзна держава, у нас є особливі формати діалогу між усіма профільними відомствами, включаючи спецслужби", цитує його ТАСС. «І наші міністерства оборони знаходяться в постійному партнерському контакті». На запитання про можливе обговорення цієї теми між Путіним і Лукашенком Пєсков відповів, що "вони зможуть це зробити, якщо вважатимуть за потрібне".


Про загострення ситуації на білорусько-українському кордоні, нагадаємо, заявив Держприкордонкомітет Лукашенка, сказавши, що Україна зосереджує важке озброєння на кордоні. 21 червня в Білорусі почали перевірку військ, почастішали виїзди підрозділів в Брестській і Гомельській областях. Українська влада підтвердила, що посилює оборону на кордоні з Білоруссю, але відкинула звинувачення в провокаціях, перекинувши відповідальність на Білорусь.


28 червня Держприкордонкомітет заявив про активізацію української розвідки, присутність у смузі відповідальності Житомирського прикордонного загону (що межує з Гомельською областю) підрозділів «РДК», а також виявлення на кордоні сховок вибухівки. Також Міноборони повідомило про висування РСЗВ "Полонез"  у зв'язку зі "складною ситуацією біля державного кордону".


29 червня, описуючи ситуацію на кордоні з Україною, начальник управління зенітних ракетних військ ВПС і військ ППО Білорусі Северинчик заявив, що "обстановка в повітряному просторі напружена". Заступник командувача ССО Вадим Лукашевич звинуватив Україну в підготовці терактів у Білорусі.


30 червня телеканал АНТ показав інтерв'ю з начальником Генштабу - першим заступником міністра оборони Павлом Муравейком, який заявив, що ситуація на південному кордоні країни "складна", вживаються заходи "з контролю ситуації, біля кордону з Україною спостерігається "поки необґрунтована і досі незрозуміла активність".


«Ми бачимо переміщення військ, ми стикаємося з провокаціями безпілотної авіації, яка порушує наш державний кордон на сто, двісті, триста, п’ятсот метрів, іноді до кілометра», сказав Муравейко. У цій ситуації, за його словами, Білорусь "вимушена висувати підрозділи до кордону, взаємодіяти з органами прикордонної служби, готуватися до прикриття, іноді перекидати артилерію, щоб мати можливість вчасно відреагувати." «У нас є певне побоювання, серйозне побоювання, настороженість», зазначив Муравейко.


Здійснивши вторгнення на територію суверенної України, і Лукашенко і Путін тепер «занепокоєні» тим, що Україна тримає на своєму кордоні війська. Дивно, що ж сталося? Хто тепер покаже, звідки готується наступ?

コメント


bottom of page