top of page

Увага світу прикута до Білорусі

Оновлено: 17 трав.


11-13 травня у Вільнюсі пройшла конференція “Білорусь у сучасному світі”. Її провела Східноєвропейська школа політичних досліджень. Учасники заходу також доєднались до Всесвітнього парламентського форуму, участь у якому брали, зокрема, президент Литовської Республіки Гітанас Науседа, спікер Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен та заступник Генерального Секретаря ООН з політичних питань Гай Бернард Райдер. На подальших сесіях експерти ділилися своїми думками щодо сучасності та майбутнього Білорусі, в тому числі, з молодими білорусами, що нині перебувають у Литві.


“Серед білоруської молоді є чималий попит на подібного роду заходи. Відбір учасників здійснювався шляхом відкритого набору та відбору кращих за критерієм їх суспільно-політичної активності. "На цю школу у нас був конкурс — три людини на місце. На попередні школи було по 5-7 заявок на місце. Це свідчить про інтерес білоруського суспільства до політичної освіти", — пояснює один із організаторів школи Олександр Добровольський.


Одним зі спікерів Школи виступив експерт Центру білоруських комунікацій Максим Плешко. "Свого часу в Україні реалізовали багато аналогічних навчальних проектів на центральному та місцевому рівнях. Вони зіграли свою позитивну роль у тому, що українці реально стали політичною нацією, яка консолідовано обороняє свою незалежність, але разом з тим зберігає режим верховенства права і демократію в умовах війни", — зауважує Плешко.


bottom of page