top of page

Без Білорусі, України чи Молдови проєкт Європи ніколи не буде завершено - Тихановська


«Я впевнена, що одного разу моя країна стане частиною вільної сім'ї європейських націй. Бо без Білорусі, України чи Молдови проєкт Європи ніколи не буде завершено.


Європейський союз має бути від Малаги до Мінська і від Лісабона до Тбілісі, заявила політик на конгресі Партії європейських соціалістів в іспанській Малазі 11 листопада. І сьогодні це може здаватися далекою мрією.


Але нам це не просто мрія. Це мета.


Наша мета це:


- побудувати країну, де уряд служить народу, а не навпаки. Ось чому ми орієнтуємось на Європу, де соціальні права гарантовані людям, а не існують на папері;


- повернути Білорусь до демократії. Бо за тиранії немає незалежних профспілок. Немає захисту клімату. Немає прав ЛГБТ. Немає ґендерної рівності. І, звісно, немає виборів;


- вирвати Білорусь із російських пазурів. Ми надто довго жили у тіні Росії. Але тому настав кінець! Білорусь – не Росія. Білорусь - Європа», - сказала політик.


Тихановська зазначила, що шлях до свободи може бути важким, але він єдино вірний. Вона подякувала європейським політикам за підтримку Білорусі.


«І нарешті допоможіть Україні виграти цю війну. Перемога України стане остаточною поразкою Путіна та Лукашенка. Багато білорусів борються за свободу України просто зараз. Багато хто з них віддав свої життя в цій боротьбі. Тому для нас усіх це не чиясь боротьба, це наша спільна боротьба за свободу. Живе Білорусь! Живе Європа!» - підсумувала Тихановська.


У конгресі брали участь прем'єр-міністр Іспанії, канцлер Німеччини, прем'єр-міністр Данії, прем'єр-міністр Румунії та інші політичні лідери.

Comments


bottom of page