top of page

Весна перемагає – зміни, час яких настав, не зупинити!

Оновлено: 28 бер.


Репресіями проти білоруського правозахисного центру «Вясна» режим Лукашенка зневажає усі можливі норми права та моралі. Демонструє власну слабкість та страх перед неминучим.


Сьогодні суддя Ленінського суду Мінська Маріна Запаснік винесла вироки правозахисникам «Вясни»: від 7 до 10 років ув’язнення. За кожним таким переслідуванням в’язнів сумління стоять конкретні особи, які фабрикують справи, ведуть т.з. слідство і ухвалюють рішення в угоду режиму. Та зовсім скоро самі відповідатимуть по справедливому закону уже вільної Білорусі.


Україна проходила схожий час репресій, тортур та зневаги норм права та людської гідності. Так, в хвилину слабкості помилково могло видаватися, що це був вирок всім нашим прагненням до свободи. Та тепер тисячі суддів режиму люстровані, хтось в бігах, а хтось отримав реальні вироки. Тому зараз важливо фіксувати усі факти та причетних осіб, які потім розповідатимуть про те, що лише виконували вказівки. Знаємо, що білоруські колеги детально нотують всі порушення, які ляжуть в основу майбутніх судових процесів уже проти Лукашенка та його посіпак.


Сили, терпіння та здоров’я ув’язненим Олесю Бяляцькому, Валентину Стефановичу, Володимиру Лабковичу та Дмитрію Салауєву (заочно засудженому)! Такі люди, які, попри все виконують свій обов’язок, і руйнують антинародні режими!

Детальніше про саму справу проти білоруських правозахисників можна прочитати тут.


bottom of page