top of page

Литва планує провести навчання по перевірці алгоритму закриття кордону з Білоруссю


Планується організувати регіональні навчання, в ході яких будуть перевірені узгоджені алгоритми при закритті кордонів з Білоруссю, повідомила литовський міністр внутрішніх справ Аґне Білотайте.


«Сьогодні обговорювався більш загальний контекст можливих ситуацій, і сьогодні ми справді підтвердили, що той формат, який був у Варшаві, і наші спільні дії – це дуже серйозний сигнал, перш за все, для Білорусі, і вони це справді відчули, що ми справді, дуже серйозно готові діяти спільно, скоординовано» , - сказала Білотайте.


Наприкінці серпня міністри внутрішніх справ Литви, Латвії та Польщі домовилися, що кордони з Білоруссю можуть бути закриті у разі збройного інциденту під час прориву нелегальних мігрантів.


Також було погоджено, що за наявності одного з цих критеріїв здійснюватиметься оперативний обмін інформацією, насамперед на рівні служб, потім рішення буде ухвалено на міжурядовому рівні.


Литва вже закрила два із шести пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю.


Але білоруська опозиція попросила залишити гуманітарні коридори для людей, які рятуються від репресій режиму, до країн регіону. На міжміністерській зустрічі також було обговорено питання нелегальної міграції в регіоні.


Останнім часом зростання потоків фіксує Латвія – лише за останню добу мігранти намагалися проникнути до Латвії нелегально 144 рази.

bottom of page