top of page

Страшна дата для білорусів


22 червня 1941 року страшна дата для Білорусі. Почалося нацистське вторгнення в СРСР, яке принесло країні нечувані втрати. Білорусь найбільш постраждала країна у Другій світовій війні. Економічний розвиток Білорусі було відкинуто до рівня ХІХ ст. Після звільнення в Мінську залишилося тільки 4 багатоповерхівки, які згоріли зсередини і були заміновані. За різними оцінками, у війні загинув кожен п'ятий-кожний третій житель країни.


Режим Лукашенка розглядає війну лише з точки зору радянської історіографії. Давайте подивимося на провину радянської сторони перед Білоруссю у Другій світовій війні.


Друга світова війна для білорусів почалася раніше. 1 вересня 1939 року Гітлер напав на Польщу. 17 вересня Сталін завдав Польщі удару в спину. Білоруси, громадяни Польщі, першими воювали проти нацистів. Після радянської агресії білоруси були змушені воювати один проти одного по обидва боки фронту. Саме паради розв'язали це братовбивство.


Не менш злочинно те, як СРСР легко дозволив німцям окупувати Білорусь, Росія неодноразово перетворювала Синьооку на поле битви, дозволяючи окупувати його своїм суперникам, приносячи тим самим нечувані страждання своєму народу.


Також відкриваються нові сторінки про руйнування інфраструктури Білорусі. Виявляється, радянські бомбардування зруйнували Білорусь не менше, ніж нацистські. Особливо пам’ятають мінчани «святкові» бомбардування 8 березня 1942 року та 1 травня 1943 року. А якщо взяти до уваги дії «деструктивних» груп у 1941 році та диверсійних груп протягом усієї війни, які підпалювали та підривали заводи та адміністративні будівлі, то совєти знищили в Білорусі більше, ніж нацисти. Особливо у східній частині країни.


Крайнє обурення викликає ставлення радянської влади до народу Білорусі після вигнання німців. Сталінська диктатура, яка віддала своїх громадян ворогові, мала нахабство представити їх злочинцями. Жителів відвойованих у німців територій, у тому числі малолітніх і старих, було повністю мобілізовано. З них створювали так звану «чорну піхоту», майже беззбройних людей у домашньому одязі кидали на німецькі укріплення навіть перед "штрафніками", і ті масово гинули. А всі мешканці довічно окупованих нацистами територій (включно з членами родин) отримали незаслужене «ганебне» тавро.


Злочини радянського режиму проти Білорусі величезні. Лукашисти ж замість того, щоб оплакувати втрату країни, оспівують цей канібальний режим. І звинувачують цивілізований світ у розпалюванні нової війни. Хоча саме вони втягнулися в нове глобальне протистояння на боці нової осі зла, яка силою намагається змінити існуючий стан речей. За наявності зброї масового ураження нова трагедія може стати фатальною для Білорусі.

Comments


bottom of page