top of page

А що ж "союзний" Казахстан?


В той час, як Лукашенко запросив в Білорусь ПВК «Вагнер» і розмістив їх на своїй території, в Казахстані помітили активність використання російської військової символіки. І готові цьому протистояти.


Нагадаємо ще й те, що білоруський диктатор Лукашенко пропонував Казахстану вступати до їхньої з РФ "союзної держави" і в подальшому отримати ядерну зброю. На що казахський президент Касим-Жомарт

Токаєв відповів, що "гідно оцінив жарт".


Тепер над правовими підставами для заборони російської військової символіки спільно працюють держоргани та генпрокуратура Казахстану. Під заборону підпадатиме зображення знаків Z, V та символів-значків ПВК «Вагнер». Про це повідомляють в ЗМІ.


Наразі підприємцям в Казахстані вже рекомендують вилучити подібні товари з продажу. Адже із початку 2022 року факти демонстрації на одязі, іграшках, транспортних засобах символіки Z, V та значків ПВК «Вагнер» помітно почастішали. Про що заявив прокурор відділу захисту громадських інтересів прокуратури Семея Куат Бапінов.


Він зауважив, що в Казахстані зафіксовано продаж та рекламу в торгових мережах іграшкової дитячої продукції під різними найменуваннями, зокрема: «Армія Росії», «Ввічливі люди» тощо. І такі товари викликали неоднозначну реакцію у суспільстві Казахстану.


«У зв'язку з цим генпрокуратурою РК у поточному році направлено пропозицію до уряду РК щодо законодавчої заборони та встановлення адміністративної відповідальності за виготовлення, зберігання, ввезення, перевезення та розповсюдження на територію країни атрибутики, символіки, знаків, що використовуються протиборчими сторонами у збройних конфліктах, у військових або інших насильницьких діях проти суверенітету та політичного режиму іншої держави», — заявив прокурор.


Ось що відбувається в країнах, де, на відміну від Білорусі, розуміють цінність власного суверенітету.

Comentarios


bottom of page