top of page

Червоні лінії: Що означає відкликання посла України з Білорусі?Як ми повідомляли, Київ відкликає посла у Мінську для консультацій. Виклик посла в столицю для консультацій є однією з форм дипломатичної відповіді, що використовується для демонстрації незадоволеності політикою або недружніми діями держави, в якій акредитований посол. Вперше в історії відносин двох країн посла України в Білорусі було відкликано для консультацій 17 серпня 2020 року після того, як Мінськ передав Росії затриманих бойовиків ПВК «Вагнера», незважаючи на «всі правові та моральні норми і причини передати їх Україні».


В цьому конкретному випадку українська держава вже не може миритися з перетином Олександром Лукашенком очевидних “червоних ліній”, як-то легітимізація представників окупованих територій, безпосередньо причетних до терористичних дій та військових злочинів. Це додатково ускладнює ситуацію для Білорусі — адже є складовою російського плану по втягуванню держави у військовий конфлікт, в якому та стане полігоном та мішенню.


З розвитку ситуації видно, що хоча Олександр Лукашенко й продовжує “тягнути час”, варіантів дій в нього залишається все менше. Кремль поводить себе з ним, як досвідчений злочинець із новачком — “замазує кров’ю” так, щоб не було й думки полишити банду.


Проблема в тому, що мова вже йде не про особисту кар’єру Олександра Григоровича у міжнародній злочинності, а про майбутнє багатомільйонної європейської нації.

Comments


bottom of page