top of page

Чому Лукашенку та Путіну вигідне перебування «Вагнер» в Білорусі?


Очевидно, що переміщення «Вагнера» на територію Білорусі було вигідно Лукашенку та Путіну. І якщо спочатку, після так званого невдалого перевороту в Росії, Лукашенко виглядав і публічно грав «рятівника», то згодом його роль дещо змінилася.


Із «рятівника» він став ватажком чи то навіть хотів виглядати власником «вагнерівців». Із його уст лунали заяви про плани бійців Пригожина. Він їздив на зустріч з Путіним для вирішення фінансових питань щодо «вагнерівців». І враховуючи все це, стає зрозумілим, що Лукашенко, розміщенням на території Білорусі найманців ПВК, прагнув посилити свої позиції та гарантувати собі перебування при владі.


Та із приїздом «вагнерівців» позиції Лукашенка навпаки стали хиткими. Бо, надавши притулок в Білорусі бійцям ПВК Пригожина, диктатор не був готовий дозволити їм піти самостійною дорогою. Він прагнув у всьому їх контролювати. Тому лунали різні заяви, від «наступу на Варшаву» до «нікуди вони не збираються наступати»


А що стосується Путіна, то для нього бійці-вагнерівці працюють як надійні спостерігачі. Вони стежать за поведінкою диктатора Білорусі, та за необхідності мають можливість втрутитись в ситуацію. Наприклад, якщо Лукашенко не пристане на будь-яку чергову пропозицію РФ чи що інше. Для цього "вагнерівці" зараз активно заходять у всі силові структури Білорусі.


Варто нагадати, що напередодні Путін в черговий раз спробував «брудно» втягнути Білорусь у криваву війну проти України.


Скоріше за все ця спроба не буде останньою. Тому Путіну й потрібні «свої люди» зі зброєю на території Білорусі. Для можливого «плану Б», в якому місця для Лукашенка може й не лишитися.

bottom of page