top of page

Знайомтесь: голова місії демократичної Білорусі в Україні


В Україні розпочала діяльність місія демократичної Білорусі. Її очолює Геннадій Манько – колишній афганець, бізнесмен і білоруський опозиціонер. Він працює в Україні ще з минулого року: взаємодіє з білоруськими добровольцями, волонтерами, а також з українськими структурами й експертами з Білорусі. Але тепер – вже у новому статусі.


Пріоритетні напрямки діяльності своєї структури Манько окреслив під час експертного діалогу за участі міністра закордонних справ демократичної Білорусі Валерія Ковалевського.


Першим завданням для Геннадія у Києві є відкриття офісу, який мав би символічно і практично замінити собою закрите лукашенківське посольство. Надалі ж місія налагоджуватиме діалог між Україною та демократичною Білоруссю. Адже білоруська опозиція та велика частина суспільства є союзниками України.


Загалом, тема українсько-білоруських стосунків в умовах війни для Манька не нова. Очільник місії чудово знає проблематику білорусів, які живуть в Україні.


«Ми намагаємось розширювати співпрацю не лише на військовому напрямку, на напрямку наших добровольців (Геннадій Манько тривалий час будував комунікацію між ПКК та Кабінетом Тихановської. – Ред), а й на громадянське суспільство, вибудовувати нормальний діалог», - відзначає він.


Стратегічне ж завдання Геннадія і всіх демсил Білорусі – вивести стосунків між Україною та альтернативною Білоруссю на партнерський рівень.


Це створить додаткову синергію для перемоги України. А після звільнення РБ від режиму Лукашенка-Путіна – й ефективний процес трансформації Білорусі у дружню до України демократичну державу.

コメント


bottom of page