top of page

Місяці минають, репресії продовжуються


Протягом травня відзначалося продовження масових політичних репресій режиму. За даними правозахисного центру "Вясна", у травні за політичними мотивами було засуджено не менше 145 осіб, з яких 31 жінки, 114 чоловіки. Крім цього, за минулий місяць осудили не менше шести сімей (сімейних пар чи цілих груп родичів). Наразі правозахисникам відомі деталі 39 кримінальних справ.


Мінськ (76 осіб) та Брестська область (34 особи) залишаються лідерами по криминальному переслідуванню незгодних.


У травні набирала обертів тенденція інтенсивного використання процедури спеціального виробництва судовою системою у відношенні та політичних емігрантів. Зокрема, місяць відзначився початком наймасовішого заочного суду щодо "аналітиків Світлани Ціхановської" і радника демократичної лідерки Франака Вячоркі.


Широке застосування на практиці в травні отримала саме частина 3 статті 361 УК, виключно в зв'язку з тим, що в ній закріплена кваліфікуюча ознака у вигляді здійснення заходів з використанням засобів масової інформації або глобальної комп'ютерної мережі Інтернет тобто, по факту, будь-яке публічне висловлювання думки. Санкція ж цієї статті саме згідно з третьою частиною передбачає лише один вид основного виду наказання у вигляді пазбаўлення волі на строк від чотирьох до дванадцяти років.


Висловлюємо співчуття всім незаконно репресованим противникам режиму та членам сімей, що чекають їх вдома.

留言


bottom of page