Наш експерт, український політолог та історик Євген Магда розповів Meta.ua, чому останнім часом Лукашенко активізувався та почав робити різні дивні заяви.
«Наступальна операція українських військ у районі Курська стала поштовхом для Лукашенка з низки причин. Перш за все, його розкритикували Z-воєнкори, мовляв, Лукашенко, відвівши війська, створив ситуацію, за якої українські сили змогли зосередитися і завдати удару в районі Курська», — зазначає Євген.
«Так чи інакше, його політика в останні роки будувалася на лояльності до Росії. За лояльність Росія платить компенсацію грошима, цінами на паливо, політичною підтримкою тощо. Тому Лукашенко фактично є заручником відносин з Росією. І, знаєте, він намагається показати себе більшим патріотом Росії, ніж самі громадяни Росії, це дуже смішно. Тому коли Лукашенко говорить про те, що вони з Путіним будуть використовувати або не застосовуватимуть ядерну зброю, це досить смішно, тому що я сумніваюся в тому, що Путін наважиться торкнутися ядерної валізи».
«Друге», — зауважує експерт, — «коли Лукашенко говорить про те, що вони перекинуть в Україну 20 бригад і батальйонно-тактичних груп, то це брехня, тому що їх на сьогодні просто немає в природі. Такої чисельності білоруської армії немає, в ній не так багато бойових частин. Коли Лукашенко каже, що вони будуть всіляко підтримувати Росію, ну це правда, але певною мірою. Я думаю, що Лукашенко не піде на пряме втручання білоруських військ у російсько-українську війну, тому що це може мати для нього серйозні політичні наслідки. Політичні протести після президентських виборів 2020 року стали найбільшою політичною кризою в Білорусі. А масові протести вивели на вулиці близько мільйона людей. Не всі люди виїхали з Білорусі, багато з них дійсно залишилися, тому навряд чи Лукашенко наважиться роздавати зброю своїм політичним опонентам».
Євген також вважає, що Лукашенко своїми маневрами випробовує довжину кремлівського повідка. І всіляко демонструє власну лояльність і готовність підтримувати Росію у будь-який спосіб, крім безпосереднього втручання до бойових дій. «Також треба розуміти, що він готується до президентських виборів, які мають пройти за деякими даними в лютому 25-го року. І Лукашенко на них хоче себе «перезавантажити». Тобто виграти вибори так, щоб цей виграш не викликав масових протестів. І далі діяти у відповідний спосіб. Тобто він хоче всіх переграти. Але проти Лукашенка працює його фізичний стан, помітна втома білоруського суспільства. І ще один факт, про який багато хто забуває. Лукашенко та Путін не друзі. Вони попутники. Вони сидять в одному диктаторському купе загальносвітового поїзду, але кожен з них має власну кінцеву станцію».
Comments