top of page

Лукашенко дає задню?

Оновлено: 28 бер. 2023 р.Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що не помічає концентрації українських військ для нападу на його країну. Оцінив цю тенденцію позитивно. Про це напередодні 24 лютого написала «Українська правда» з посиланням на інтерв'ю Лукашенка китайським ЗМІ, фрагменти якого публікувала в Telegram його адміністрація.


Пряма мова: "Поки що, як останні дні показали, ні з території Польщі, ні з території Литви, тим більше, України, концентрації військ для того, щоб втягнути нас у війну, ми не помічаємо. Ми це позитивно оцінюємо".


Центр білоруських комунікацій відзначає дану заяву, як розворот риторики диктатора. Адже раніше, Лукашенко в істеричній манері лише нагнітав постійну загрозу нападу. Чим виправдовував військову активність армії РФ на території Білорусі.


Примітно, що відповідна заява через китайські ЗМІ була зроблена Лукашенком в один день із оприлюдненням так званого мирного плану Китаю. Який ЦБК розглядає скоріше як філософсько-політичну оцінку ситуації з боку Піднебесної, а не план до дії.


Читайте детальніше про білорусько-китайські стосунки в матеріалі: Між Мінськом та Пекіном - запасний аеродром Лукашенка .


Водночас, Інститут вивчення війни попереджає, що Кремль може втягнути Лукашенка у війну вже найближчим часом. За допомогою проведення провокацій під чужим прапором.


Так, вранці 24 лютого, українське командування заявило про просування колон військовослужбовців РФ в бік кордону з Чернігівською областю та Республікою Білорусь. За інформацією розвідки, росіяни використовують техніку без розпізнавальних знаків, а особовий склад російських підрозділів вдягнутий у піксель, схожий на українську форму.


Як пояснили в ОК «Північ», метою операцій під фальшивим прапором може стати спроба звинуватити українську армію в порушенні територіальної цілісності Білорусі.


Разом із тим, станом на вечір 24 лютого подальшого розвитку тема з «провокативною колоною» не отримала.


Отже, можемо констатувати, що риторика Лукашенка про загрозу нападу розвернулася на 180 градусів. Диктатор уже не бачить, що на нього хтось збирається напасти. Водночас, стан напруження на українсько-білоруському кордоні з боку Білорусі зберігається.

Comments


bottom of page