top of page

Іран збільшить потік мігрантів до Білорусі


Іран та Білорусь спростять видачу віз туристам обох країн, а також реалізують механізм видачі відповідних дозволів для організованих груп.


«Ми ведемо переговори з білоруськими органами державної влади щодо полегшення видачі віз нашим туристам. Одним із запропонованих Іраном Білорусі є механізм, який ми нещодавно узгодили з Росією та реалізували цього місяця, а саме механізм видачі віз груповим туристам», – повідомив посол Ірану в РБ Аліреза Санеї.


Він також додав, що найближчим часом між Тегераном та Мінськом відкриється прямий авіарейс. У квітні авіакомпанія «Махан» уже здійснила тестовий політ маршрутом.


«Сподіваємось, що після реалізації домовленостей з візових питань ми побачимо збільшення потоку туристів та пасажирів між Іраном та Білоруссю», – додав представник ісламської республіки.


Закріпити домовленості можуть вже під час візиту до Мінська першого віце-президента Ірану Мохаммада Мохбера. Він прибуде у столицю Білорусі у вівторок, 17 жовтня. Наступного року в Білорусі чекають іранського президента Ебрахіма Раїсі.


Чи багато білорусів скористаються можливістю побачити Іран, питання дещо дискусійне. А от сама Білорусь давно стала справжнім хабом для мігрантів із Близького сходу, які намагаються незаконно потрапити в ЄС. Згідно з інформацією Frontex, здебільшого нелегали прибувають в Білорусь з Іраку, Сирії, Туреччини, Ірану та Афганістану.


Вочевидь, тепер кількість «туристів» до ЄС з Ірану значно збільшиться.


Шантаж і дестабілізація Європи за допомогою нелегальної міграції вже стали візитівкою білоруського режиму. Організовані групи мігрантів регулярно намагаються прорвати кордони країн ЄС. Наразі держави, що межують з Білоруссю, уже закрили половину з існуючих пунктів пропуску. Раніше країни Балтії та Польща повідомили: у разі, якщо ситуація з мігрантами погіршуватиметься, це призведе тепер уже до цілковитої ізоляції РБ.

bottom of page