top of page

У Вільнюсі вшанували пам'ять повстання 1863-1864 років під керівництвом Кастуся Калиновського


Були присутні президенти Литви та Польщі Гітанас Науседа та Анджей Дуда, посол України в Литві Петро Бешта. Запрошена була також лідерка демократичних сил Світлана Тихановська.

Поруч із литовським, польським та українським прапорами стояв національний білоруський прапор. Тож вшанувати пам’ять повстанців прийшли також білоруські активісти, колишні політв’язні та військові.

Повстання під проводом Калиновського в 1863-1864 роках не завершилося перемогою, але стало свідченням політичного народження білоруської нації. А Калиновський, який очолив повстання, став символом спільної боротьби за волю. І пам’ять про нього збереглася лише в назві полку, який сьогодні захищає Україну.

Як і десятиліття тому, росія знову намагається знищити право народів на незалежність, їхню ідентичність – мову, культуру та історичну пам’ять. Вона намагається стерти українську та білоруську самосвідомість, щоб сприяти та виправдовувати подальшу агресію.

А режим лукашенка, керуючись російськими інтересами, переписує історію, знищує білоруську мову, закриває польські та литовські школи та знищує будь-які згадки про Калиновського.

Comentários


bottom of page