top of page

Режим Лукашенка «шиє» опозиціонерам економічні справи

Режим Лукашенка не лише не припиняє, а й посилює репресії проти незгодних. Раніше опозиціонери, після порушення проти них політичних справ, часто просили та отримували притулок за кордоном. Але підлість самозакоханого диктатора та його посіпак, не знає меж. Для того, щоб противники режиму не змогли отримати статусу політичного біженця за кордоном, вони почали порушувати проти своїх жертв справи не за політичними статтями, а економічні та господарські. Зброєю цих репресій служить керівництво боротьби з організованою злочинністю МВС РБ. Цій структурі надали безліміт з фінансування та набору кадрів.


Становище білоруських політичних вигнанців і раніше було незавидним. Їм складно набути статусу політичного біженця, отримати гідну роботу, особливо за фахом, часто виникають проблеми з продовженням статусу перебування. Це відбувається навіть у країнах-сусідах Білорусі, які найбільше страждають від режиму Лукашенка, є його найбільш непримиренними противниками та прийняли найбільшу кількість біженців.


Білоруським опозиційним та правозахисним організаціям необхідно терміново активізувати співпрацю з країнами-партнерами для порятунку опозиціонерів, яким «вішають» господарські справи, щоб не давати режиму таким чином перекреслювати людям життя.


Також потрібно посилювати боротьбу із силовиками режиму Лукашенка, порушувати кримінальні справи проти них у міжнародних судах. Кати-лукашисти повинні відчувати, що розплата за злочини, що ними скоюються, невідворотно наближається.

bottom of page