top of page

Мрії про династію?
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко зацікавлений у збереженні посади глави держави якщо не за собою, то за 47-річним Віктором Лукашенком. Й сподівається дійти компромісу з країнами Заходу. Про це заявив білоруський політолог Павло Усов в інтерв'ю для Malanka.


Як вважає Усов, у Мінську усвідомлюють неминучу поразку Росії у війні з Україною й те, що попереду нові мирні угоди.


«Він (Лукашенко – ред.) може спробувати виторгувати для себе в цих мирних угодах якусь безпекову позицію, наприклад, вивести війська (війська РФ – ред.) з Білорусі, не розміщувати ядерну зброю і залишити все як є, повернутися до статусу кво до 2022 року. І Захід на це піде. Тобто він (Захід – ред.) може прийняти таку угоду», - пояснив експерт.


Для того, щоб убезпечитись від переслідувань, Лукашенко також може випустити політичних ув'язнених. У цьому разі він сподіватиметься на те, що при цьому Захід не вимагатиме політичної трансформації режиму.


«Для нього (для Лукашенка – ред.) такий варіант мирних угод – абсолютно ідеальний», - наголосив Павло Усов.


При цьому наступним білоруським президентом Олександр Лукашенко, за даними Усова, бачить свого старшого сина Віктора. Наталії Кочановій, очільниці верхньої палати білоруського парламенту, яку останнім часом почали називати вірогідною наступницею Лукашенка, нібито не довіряють силовики.


Згідно з публікаціями незалежної білоруської преси, Віктор Лукашенко є тіньовим куратором безпекового сектору влади у Республіці Білорусь.Для довідки: Павло Усов – керівник Центру політичного аналізу та прогнозу (Варшава), доктор політичних наук. Політичний аналітик та оглядач. Закінчив Могилівський державний університет ім. А.А. Кулішова. аспірантуру БДУ (кафедра політології), магістратуру Варшавського університету. Автор наукових та публіцистичних статей з питань геополітики та політичних процесів у БілорусіComments


bottom of page