top of page

“Будзьма Беларусамі” — та знаймо білорусів!


І українці, і білоруси недостатньо знають історію Великого князівства Литовського — незважаючи на те, що землі обох держав колись були єдині в його межах.


В українській історії в тому вигляді, в якому викладають в школах, литовсько-руський період — майже біла пляма, згадана хіба побіжно. Тільки що була домонгольська Русь — і вже раптово козацтво. Стрибок через добрі триста-чотириста років Пізнього Середньовіччя та Ренесансу.


В білоруському історичному просвітництві інша проблема: для нинішньої влади воно занадто ототожнюється з опозицією, а отже не стільки схвалюється, скільки інколи терпиться.


Втім, є люди, які намагаються це виправити — зокрема, розповісти білорусам про власну історію. Таким, наприклад, є проект "Будзьма Беларусамі!", що розповідає цікавинки про історію Білорусі та України, культури та мови наших народів — причому саме тих її аспектів, де в нас велика прогалина ще з часів шкільної освіти.


Українці з цього проекту можуть винести дещо про власне минуле — показане з боку найближчих сусідів — так і краще зрозуміти, що ж за народ живе на північ від нас.Дивіться також інші відео з каналу "Будзьма Беларусамі" на YouTube:


Comments


bottom of page