top of page

Вступ Білорусі у війну буде великою стратегічною помилкою – Зеленський

Оновлено: 28 бер. 2023 р.
На 59-й Мюнхенській безпековій конференції Президент України Володимир Зеленський заявив, що вступ Білорусі у війну проти України зробить її співучасницею Росії і в майбутньому – суб'єктом програшу, трибуналу, відшкодування.


"Ми вважаємо, що на сьогодні ймовірності і високого ризику такого немає. Вони можуть піти з Білорусі, але це складно. По-перше, складно затягнути білоруських воїнів до себе, в їх склад, об'єднати їх.


Тому що білоруси в принципі, як ми розуміємо, не хочуть воювати проти України. Не хоче переважна більшість суспільства. Ми маємо цифри аналітичні – 80%. Тому дуже складно отримати підтримку Білорусі у цьому процесі, тому буде дуже складно їх затягнути, але вони будуть це робити безумовно.


Що я можу сказати. Це буде велика помилка Білорусі, велика історична помилка.


Тому що одна справа, коли з її території, з деяких аеропортів летіла авіація або ракети з територій, які вони не контролювали, вони були під контролем Росії. Це одна справа.


А інша справа, якщо ти свідомо йдеш в наступ і доєднуєшся до російських терористів. Ти в цей момент стаєш терористом і тим самим робиш Білорусь частиною терористичного режиму Путіна і цієї загарбницької війни.


І одночасно ти станеш суб'єктом майбутнього програшу, суду, трибуналу, відшкодування за все те, що Росія вже наробила і, на жаль, продовжує робити. Тому це буде великою помилкою" – сказав під час виступу Володимир Зеленський.


Comments


bottom of page