top of page

Білоруська опозиція налагоджує стосунки з Україною


Сьогодні в Києві відбуваються слухання у Верховній Раді, у яких беруть участь представники білоруської демократичної спільноти. Делегація завчасно прибула до української столиці й позитивно оцінює перспективи майбутньої співпраці.


Головна перевага нинішніх робочих зустрічей значно більша вага представників української влади, які ведуть переговори.


«Якщо раніше білоруським питанням в Україні займалися переважно опозиційні кола, то зараз ситуація змінилася, заявив радник Світлани Тихановської з питань конституційно реформи та міжпарламентської співпраці Анатолій Лебедько у коментарі Радыё Рацыя. Восени минулого року до цієї групи увійшли 8 депутатів від партії та фракції «Слуга народу». Серед них троє керівників українських парламентських делегацій у найбільших міжнародних парламентських організаціях. Для мене це означає, що Банкова підняла рівень відносин з демократичною Білоруссю до рівня Верховної Ради, де «слуги» мають більшість.


Окрім законодавчої гілки влади, значно тіснішими стали також стосунки з Офісом Президента України та владою виконавчою, кажуть білоруські політики.


Під час нинішнього візиту плануються насичені обговорення у Верховній Раді, зустрічі з парламентарями та іноземними дипломатами, а також передача допомоги білоруським волонтерам.


Окремим пунктом програми мають стати зустрічі з дипломатичним корпусом, який працює в Києві. А у Львові делегація білоруських політиків зустрінеться з білоруською діаспорою.


bottom of page