top of page

Чи потрібні Україні білорусисти?


Вивчення білоруської мови є актуальним в Україні, а фахівці, обізнані з Білоруссю, будуть затребувані державою.


Таким є загальний висновок дискусії, яка відбулася 2 травня в рамках відкритої онлайн-лекції "УКРАЇНСЬКИЙ ПОГЛЯД НА БІЛОРУСЬ: РІК В УМОВАХ ВІЙНИ".


Захід був організований Центром білоруської мови і культури ім. Володимира Короткевича при Інституті філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Лектором виступив експерт Центру білоруських комунікацій, кандидат філософських наук Максим Плешко.


«Безпека в Україні та усій Східній Європі можлива лише за умови існування вільної демократичної Білорусі. Станом на зараз Білорусь є так званим геополітичним балконом, який нависає над Україною. Користуючись цим, росія загрожує Польщі, країнам Балтії та Європі загалом».


У стратегічній перспективі вищезазначені країни Заходу і Україна будуть прагнути вирішення білоруського питання. «Важливим фактором у цій роботі буде взаємодія з білоруським суспільством, де сьогодні проходять активні політичні та націєтворчі процеси», — зауважив Максим Плешко.

Зміни в Білорусі мають здійснювати самі білоруси, а українці мають їм у цьому допомагати. «Український національний інтерес полягає у тому, щоб білоруська політична нація звелася на ноги і опанувала територію власної держави», — пояснює Плешко.


Саме тому Україні потрібен цілий клас фахівців, які здатні спочатку на суспільному, а згодом і на державному рівні вибудовувати комунікацію з білорусами.


Довідково. Білорусистика це сукупність суспільних наук, які вивчають Білорусь, історію, мову, літературу та культуру білоруського народу. Одним із центрів підготовки білорусистів в Україні є Київський національний університет імені Тараса Шевченка.


Зокрема, тут в структурі Інституту філології діє Центр білоруської мови і культури імені В. Короткевича. Він є базою підготовки студентів освітньої програми «Білоруська та українська мови і літератури, англійська мова».


До повномасштабної війни Центр співпрацював з білоруськими університетами. В рамках міжуніверситетської угоди проводилися обміни студентами з білоруськими україністами.Comments


bottom of page