top of page

Білорусь стає віссю зла, — Макітра


Політичний консультант та експерт Центру білоруських комунікацій Ярослав Макітра вважає, що Білорусь наразі стає віссю зла. Адже дійсно, поточна політична ситуація навколо агресора Росії та її союзників вимальовує нові межі «вісі зла» якщо колись на центральну роль у цій компанії терористів та ізгоїв претендував режим Саддама Хусейна, то тепер це путінська Росія в оточенні її недолугих союзників, що допомагають їй з озброєнням і ресурсами Іран, КНДР, та й, безсумнівно, лукашенківська Білорусь. Компанія країн, що погрожують цивілізованому світу агресією, ядерною зброєю та не цураються терористичних методів просування своїх «ідей». Погодившись на розміщення тактичної ядерної зброї, Лукашенко остаточно вписався в цей клуб держав-відморозків, натягнувши на себе ядерний пояс шахіда. Ще й пропонує зробити це тому ж Казастану, бо в його збоченному уявленні це саме той статус, якого всі прагнуть.


Якщо він [Лукашенко – ред.] вважає, що це [ядерна зброя – ред.] добре і це для нього велике благо, принаймні змушений робити такий вигляд, то звичайно він і іншим це пропонує і демонструє, що це нормальна ініціатива каже Ярослав Макітра.


Розвиваючи цю думку, експерт вказує на те, що це рішення вже найгіршим образом впливає на майбутнє Білорусі і її сприйняття в світі. Тобто диктатор, намагаючись виглядати ще сильнішим, по факту просто заганяє свою державу в повну залежність від Росії і подальших дій Путіна, на які він навіть не зможе вплинути.


«Побачимо, звичайно, які будуть відповіді західного світу, але Білорусь тут потрапляє в дуже незручну ситуацію як держава, як майбутнє покоління білорусів, тому що, насправді, крім того, що там ту зброю зберігатимуть, ця держава уже фактично стає віссю зла. Крім того, шо відбувся напад на Україну з боку білоруської території, зараз відбувається розміщення ядерної зброї і так далі тобто ця держава під правлінням Лукашенка не просто потрапляє в зону Росії її починають сприймати як територію Росії – внаслідок продовження війни (вона ще певний час триватиме) це може призвести до різних наслідків тобто він робить вразливою свою територію, робить Білорусь вразливою від зовнішнього впливу, змушує реагувати на свою державу весь західний світ і ми побачимо, якими методами ця реакція відбудеться. Крім того, що насправді він [Лукашенко – ред.] не ухвалював і не ухвалюватиме насправді жодного рішення, керує всім російська армія, і в тому чи іншому випадку Лукашенка навряд чи хтось запитає хоч формальну згоду на будь-яке використання, не дай бог, цієї ядерної зброї» підсумовує Ярослав.


Отже, колись білорусам, хотіли вони того чи ні, доведеться розбиратися з наслідками рішень, якими зараз розкидається Лукашенко в набаганні втримати свою владу і значимість якщо не перед світом, то хоча б перед Путіним.bottom of page