top of page

Як росіяни підставляють Лукашенка

Оновлено: 28 бер.


Масована російська атака безпілотників по Україні у вечір п’ятниці 17 березня, знову актуалізувала білоруське питання. Кілька українських пабліків одразу повідомили, що дрони-убивці зайшли з території Білорусі.


Про це написав Viber-канал «Безпечний регіон», який має 400 тисяч підписників. А Telegram «Батальйон Монако» поширив карту з літачками, які заходять в повітряний простір України з Білорусі.


У той же час, на офіційному Telegram Повітряних Сил інформації про атаку Шахедів з території Білорусі не було. Там сказано, що «атака здійснювалася з двох напрямків – зі східного узбережжя Азовського моря та із Брянської області».


Узагальнений аналіз атаки показує наступну картину.


Шахеди були випущені з території Брянської області РФ, на короткий час зайшли в повітряний простір Білорусі і звідти з Півночі Чернігівщини проникли в Україну.

Імовірно, що військово-політичне керівництво Білорусі про такі маневри до відома не ставили. Росіяни скористалися дірявістю білоруського ППО, або самі «прикрили йому очі».


Навіщо росіяни це роблять?


Росія намагається своїми маневрами не тільки знайти щілини в українській ППО, але і повернути Білорусь у статус активного агресора.


Які наслідки це може мати?


В разі наступної атаки українське ППО може почати працювати над територією Білорусі, куди упадуть уламки збитих шахедів. Або ж просто в момент атаки вразити інші військові цілі там же. Події навколо літака А-50, Енгельс, Дягелєво показують, що Україна може і буде активно захищатися і за межами власних кордонів.

Більш ніж півроку з території Білорусі ракети по території України не летять. Там лише МІГи піднімають в небо, через що у нас постійні тривоги. Лукашенко випросив у Китаю, щоб той заборонив Путіну використовувати Білорусь як майданчик для агресії. Але не тому, що білоруський диктатор переживає за свій рейтинг серед українців. А тому, що Київ передав у Мінськ чітке запевнення: в разі будь-яких нових атак з Білорусі відповідь обов’язково прилетить по білоруським військовим і, можливо, промисловим об’єктам.


А що думають українці?


Люди в Київській, Житомирській, Рівненській та інших областях загострено сприймають інформацію про атаки з території Білорусі. Цим підживлюється емоційне напруження і загальне негативне ставлення до Білорусі як держави. Що робити із негативним ставленням українців до Білорусі - читайте за посиланням.


Центр білоруських комунікацій рекомендує черпати інформацію із офіційних джерел та розвивати в собі критичне мислення. А також дослухатися до поради секретаря РНБО Олексія Данілова, що українцям варто розділяти білоруський народ і режим Лукашенка.

bottom of page